Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trolejbus
ilustračné: zilina.sk
19. decembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Na budúci rok chce mesto dokončiť kompletnú výmenu vozidiel MHD

Do konca budúceho roka by mali po Žiline jazdiť už len moderné autobusy a trolejbusy mestskej hromadnej dopravy. Začiatkom decembra dostal mestský dopravný podnik osem nových trolejbusov, ďalších sedem zaradí do prevádzky v januári a ďalších 12 na jeseň budúceho roka.

Do konca budúceho roka mesto nakúpi aj 32 nových autobusov. Medzi nimi aj naftové, hybridné a tiež elektrobusy. Radnica uvažuje aj o dvoch trolejbusoch s pomocným pohonom. „Budúci rok dokončíme úplnú výmenu trolejbusov aj autobusov. Zatiaľ ide všetko podľa plánu. Všetko je schválené a naplno rozbehnuté. Robíme všetko pre to, aby sme neurobili žiadnu chybu, ktorá by mohla nejakým spôsobom zabrzdiť ten rozbehnutý kolos výroby a výmeny autobusov,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.

Mesto chce s pomocou eurofondov dostavať aj trolejbusové depo v areáli dopravného podniku na Kvačalovej ulici. „V dopravnom podniku stále nemáme potrebné depá ani pre trolejbusy, ani pre autobusy. Tie sú ešte stále na Košickej ulici, kde sme opäť v akomsi područí toho, kto vlastní prímestskú dopravu. Ale bol by som rád, keby dopravný podnik bol absolútne nezávislý, čo sa aj žiada. Pokiaľ sú na to zdroje z Európskej únie, tak treba tie zdroje vytiahnuť a opäť ich doniesť do Žiliny a spraviť všetko pre to, aby tie depá na opravu trolejbusov a autobusov boli priamo v našom areáli na Kvačalovej,“ dodal Choma.

Žilinská radnica plánuje zmodernizovať aj dispečerské riadenie mestskej hromadnej dopravy. Na frekventovaných zastávkach budú informačné tabule zobrazovať aktuálne informácie o príchodoch spojov. Preferencia vozidiel MHD bude na všetkých svetelných križovatkách v meste, to znamená, že autobusy a trolejbusy mestskej hromadnej dopravy budú pri automatickom riadení semaforov uprednostňované pred ostatnou dopravou. Priamo v autobusoch a trolejbusoch bude možné platiť aj prostredníctvom bankomatových kariet a cez internetové a mobilné aplikácie bude možné sledovať polohu vozidiel MHD.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.