Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slavnostne otvoreni zucastnili sa zlava _anton trnovec mariana bohaciakova radoslav zavodsky igor choma patrik groma.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slávnostné otvorenie zrekonštruovaných priestorov MiniZOO. Zúčastnili sa na ňom zľava Anton Trnovec, Mariana Bohačiaková, Radoslav Závodský, Igor Choma a Patrik Groma. Foto: zilina.sk
4. októbra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

MiniZOO zrekonštruovali, vynovené priestory v stredu slávnostne otvorili

V Žilinskej MiniZOO, ktorá je v správe mestského Centra voľného času na Kuzmányho 105 vo Vlčinciach, prebehla počas letných mesiacov rozsiahla rekonštrukcia interiéru a revitalizácia vonkajších priestorov.

Tá priniesla zvieratám väčší komfort a pohodlie. Zrekonštruované a vynovené priestory v stredu slávnostne otvorili primátor Igor Choma spolu so zástupcami Patrikom Gromom a Antonom Trnovcom, riaditeľkou CVČ Marianou Bohačiakovou a vychovávateľom Radoslavom Závodským pôsobiacim v MiniZOO.

Zrekonstruovany interier v zilinskej minizoo.jpg
Zrekonštruovaný interiér v žilinskej MiniZOO. Foto: zilina.sk

V rámci rekonštrukčných prác boli obnovené a zároveň aj odkanalizované všetky klietky a terária pre zvieratá, robotníci opravili všetky podlahy, odstránili zlú vzduchotechniku, vymenili osvetlenie, boli zakúpené nové klietky, teráriá a upravený celkový interiér objektov. Z priestorov vyviezli 20 kontajnerov odpadu.

Revitalizovali aj vonkajšie priestory, kde sa v letných mesiacoch zdržiava napríklad dikobraz, opice alebo suchozemské korytnačky. Okrem toho pracovníci vyasfaltovali vstup do areálu, upravili vonkajšie detské ihrisko a zrevitalizovali trávnaté porasty v celom areáli. Vykonanými prácami získajú zvieratá väčší komfort pre svoj život, čo určite ocenia mnohé deti, ktoré ich chov majú ako svoj koníček a navštevujú MiniZOO v rámci záujmového krúžku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.