Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trolejbus
ilustračné: SITA
25. apríla 2017 Novinky od ZilinaDen.sk© ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V MHD budú bezplatne cestovať aj ťažko zdravotne postihnutí

Žilinskí mestskí poslanci schválili v pondelok bezplatné cestovanie v mestskej hromadnej doprave pre ťažko zdravotne postihnutých ľudí, Platiť začne od 1. júna.

V žilinskej MHD cestujú od 1. februára bezplatne žiaci do 14 rokov, pre študentov riadneho denného štúdia do 26 rokov bude bezplatné cestovanie platiť od 1. septembra tohto roka. Poslanci schválili od roku 2014 bezplatné cestovanie občanov nad 70 rokov s trvalým pobytom v Žiline a od roku 2015 bezplatne cestujú aj občania od 62 do 69 rokov.

Celkový dosah na tržby Dopravného podniku mesta Žiliny je podľa schváleného rozpočtu vo výške približne 23 405 eur. Ako sa uvádza v materiáli mestského zastupiteľstva, „celkový odhadovaný počet občanov ŤZP a ŤZP-S je 5656, pričom od januára 2015 do 22. augusta 2016 využili cestovanie MHD 886.904-krát. Z toho cestovalo s čipovými kartami 3676 občanov a ďalší cestujúci nepoužívali čipovú kartu, ale používali papierový zľavený cestovný lístok.“

Podľa slov primátora Igora Chomu je jeho cieľom dostáť sľubom, aby bola MHD bezplatná pre všetkých obyvateľov mesta s trvalým pobytom a nemajú voči mestu žiadne podlžnosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.