Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, euro
ilustračné: pixabay.com
31. augusta 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Mestská spoločnosť znížila svoju stratu o neuveriteľných 7,57 milióna eur

Spoločnosť Žilina Invest, s. r. o., bola založená mestom Žilina a obcami Teplička nad Váhom, Nededza, Gbeľany a Mojš za účelom výkupu pozemkov a zriadením externej infraštruktúry pod závody KIA Motors a Mobis Slovakia. Spoločnosť čochvíľa splní svoje poslanie a vstúpi do likvidácie.

Za posledné dva roky spoločnosť Žilina Invest znížila stratu o neuveriteľných 7,57 milióna eur. Podarilo sa to najmä konsolidovaním všetkých vzťahov. „Vypovedali sme všetky dodávateľské zmluvy a urobili sme nové verejné súťaže, čím sa nám podarilo ušetriť státisíce eur. Tak isto sme previedli nadbytočný majetok, a to najmä na obce dotknuté výstavbou,“ vyjadril sa konateľ Peter Tulinský.

Patrik Groma, ktorý pôsobí v spoločnosti za mesto Žilina, dodal: „Pôsobím v spoločnosti dva roky. Mojou úlohou je znížiť zadlženosť na minimum a spoločnosť priviesť do likvidácie tak, aby to finančne nezaťažilo spomenuté obce ale naopak, mali z toho osoh. Úspešne sa nám to darí, čo potvrdili aj spokojní zástupcovia obcí na nedávnom valnom zhromaždení.“

„V zmysle Obchodného zákonníka môže spoločnosť požadovať úhradu vzniknutej straty od spoločníkov, čo by pre dotknuté obce bolo likvidačné. Konatelia Groma a Tulinský si počínajú veľmi zdatne a v súčasnosti nám takáto hrozba nehrozí,“ dodal primátor Žiliny Igor Choma.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.