Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na viacucelovom ihrisku pri zs v trnovom sa vymeni travnik.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Na viacúčelovom ihrisku pri ZŠ v Trnovom bude vymenený trávnik. Foto: zilina.sk
8. júna 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Mesto získalo dotácie na šport, na žilinských školách sa bude kvalitnejšie športovať

Žilinskí žiaci budú mať zase o niečo lepšie podmienky pre športové aktivity. Mesto pripravuje výstavbu nového multifunkčného ihriska i nákup športovej výbavy a pomôcok.

Nové moderné viacúčelové ihrisko s umelým trávnikom vyrastie pri Základnej škole s materskou školou sv. Gorazda na sídlisku Vlčince. Mesto naň získalo dotáciu vo výške 37 500 eur z Úradu vlády prostredníctvom programu Podpora rozvoja športu. „Boli sme úspešní s troma žiadosťami o finančnú podporu v rámci tohto programu. Dovedna sa nám podarilo získať 53 500 eur na projekty zamerané na výstavbu, údržbu a využitie multifunkčných ihrísk a nákupu športovej výbavy,“ potvrdil Milan Lipka, vedúci odboru projektov EÚ Mestského úradu v Žiline.

Okrem vybudovania nového športoviska bude v Žiline vďaka týmto financiám vymenený umelý trávnik na multifunkčnom ihrisku pri Základnej škole s materskou Dolná Trnovská v Trnovom a deti zo Základnej školy Karpatská budú mať k dispozícii novú športovú výbavu, na nákup ktorej získalo mesto podporu vo výške 6 000 eur.

Tri školy vyhoveli podmienkam

Z nových športových pomôcok sa však môžu tešiť aj ďalšie základné školy v Žiline. V máji vybralo Národné športové centrum tri žilinské školy, ktorým zabezpečilo športové náradie a náčinie. Vybrané školy museli spĺňať určité kritéria ako napríklad spolupráca s Národným športovým centrom pri pilotnom testovaní pohybových predpokladov žiakov prvých ročníkov. Rovnako sa prihliadalo na školy, ktoré majú športové zameranie a ktoré sú aktívne v organizovaní športových podujatí. Podmienkam nakoniec vyhoveli Základná škola Martinská, Základná škola V. Javorku a Základná škola s materskou školou v Žiline – Závodí.

„Našou ambíciou je neustále skvalitňovať podmienky pre rozvoj športu najmä medzi mladými. Pracujeme na modernizácii športovej infraštruktúry, aby sme mohli deťom ponúknuť čo najviac možností zašportovať si, hrať sa a pohybovať na čerstvom vzduchu,“ dodal na záver žilinský primátor Igor Choma.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.