Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mesto zilina odstranuje nelegalne bilbordy, bilbord
ilustračné: zilina.sk
25. septembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto Žilina vyzýva kandidátov, aby nevyužívali nelegálne bilbordy

Mesto vyzýva kandidátov na predsedu a poslancov Žilinského samosprávneho kraja, aby v predvolebnej kampani nevyužívali nelegálne reklamné plochy.

„Reklamná konštrukcia na súkromnom pozemku v blízkosti zastávky MHD Veľká okružná – Aupark nie je povolená Stavebným úradom v Žiline a môže ohrozovať aj bezpečnosť verejnosti. Mesto vyzýva kandidátov, aby svojou politickou reklamou brali ohľad na verejný priestor a nedevastovali po estetickej stránke výzor nášho mesta. Rovnako apelujeme na bezpečnosť, pretože ich umiestnenie môže vážne ohroziť napríklad chodcov a vodičov, ak bilbordy zacláňajú účastníkom cestnej premávky vo výhľade, napríklad v križovatkách,“ uviedol hovorca žilinskej radnice Pavol Čorba.

Stavebný úrad v Žiline môže podľa radnice konať len v intenciách platnej legislatívy, to znamená, že vykoná štátny stavebný dohľad, počas ktorého zistí, či sa jedná o reklamnú stavbu a kto je jej vlastníkom. „Na základe týchto zistení budeme môcť konať ďalej, ak sa zistí porušenie zákona. Mesto nemôže operatívne konať, pretože zariadenie je umiestnené na súkromnom pozemku spoločnosti cda consulting group, ktorý predal v minulosti primátor Ján Slota. Obraciame sa preto aj na verejnosť s výzvou, aby sa občania z dôvodu vlastnej bezpečnosti nezdržiavali v blízkosti tohto reklamného zariadenia, pretože silnejší vietor môže spôsobiť pád lešenia,“ dodal Čorba.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.