Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavská ulica 58
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
25. februára 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto zbúralo schátranú bytovku na Bratislavskej ulici, v ktorej bývali rómske rodiny

Žilinská radnica dnes dala zbúrať schátranú bytovku na Bratislavskej ulici, v ktorej nelegálne bývali rómske rodiny.

Neodkladne sme museli pristúpiť k zbúraniu bytového domu, pretože nájomníci, ktorí nemali s mestom Žilina uzatvorenú platnú nájomnú zmluvu, ho úplne zdevastovali. Keďže niektoré poschodia sa už prepadli, nemohli sme ďalej čakať, aby sa nestalo nejaké nešťastie,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.

Mesto už v minulosti vysťahovalo z tohto domu štyri rodiny, ktoré v ňom bývali nelegálne. Pred demoláciou vysťahovali z bytovky ďalšie dve rodiny. Jedna rodina, ktorá nemala s mestom platnú nájomnú zmluvu, išla bývať k svojej hendikepovanej plnoletej dcére. Tej mesto medzičasom pridelilo byt na Bratislavskej ulici s odôvodnením, že nemôže za nezodpovedné správanie svojich rodičov a všetky záväzky voči mestu si riadne plní.

Druhá osemčlenná rodina obývala najvyššie podlažie bytovky neoprávnene. Keďže otec rodiny nemal žiadne podlžnosti voči mestu, bol mu pridelený jednoizbový byt na Bratislavskej ulici. Časť rodiny odišla bývať do podnájmu mimo túto ulicu,“ dodal hovorca mesta Pavol Čorba.

Zbúranie bytového domu číslo 58 na Bratislavskej ulici avizovalo mesto už v máji 2014. „Vysťahovanie a demolácia sa v minulosti niekoľkokrát zmarili obštrukciami nelegálnych nájomcov,“ povedal Čorba. Podľa odborného posudku bytovka mala narušenú statiku a pre vysoké náklady na jej rekonštrukciu bolo ekonomickejším riešením jej zbúranie.

Aj laik sa musí čudovať, že ten dom držal pohromade. Ak tam chýbajú trámy, ktoré sú zásadným nosným prvkom, ak už chýbajú časti dreveného krovu a strecha drží len na nejaké dobré slovo, tak samozrejme museli sme urobiť opatrenia,“ povedal primátor Choma. Na Bratislavskej ulici v Žiline sú ďalšie dve podobné bytovky, ktoré sú v zlom stave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.