Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zastupcovia mesta zilina spolocnosti sevak a zhotovitela prac..jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zástupcovia mesta Žilina, spoločnosti Sevak a zhotoviteľa prác. Foto: zilina,sk
11. mája 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto začalo s budovaním kanalizácie v Považskom Chlmci

Mesto Žilina na projekte vybudovania kanalizácie spolupracuje so spoločnosťou Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a. s. (SEVAK), ktorá vypracovala komplexné riešenie odvedenia odpadových vôd zo spomínanej mestskej časti a aktívne sa bude podieľať aj na realizácií ďalších častí projektu.

Budovanie kanalizácie v Považskom Chlmci je naplánované do troch etáp, pričom výstavba prvej etapy začala v stredu 10. mája. Za prvú časť realizácie bola zvolená oblasť vo východnom povodí, vymedzená ulicami Pri Kysuci, Na Majerisku, Vysoká, Bytčianska (úsek Na Hôrke – rieka Kysuca), ulica Na Hôrke a časť ulice Hlavná. Bytová zástavba i rodinné domy v tejto oblasti budú odkanalizované a dažďová voda bude cez systém novo navrhnutej dažďovej kanalizácie odvedená do rieky Kysuca.

Druhá časť bude pokračovať dobudovaním splaškovej a dažďovej kanalizácie vo východnom povodí, t. j. na uliciach Hlavná, Medzierka, Mýtna, bočná časť ulice Na Hôrke, Nižedvorská, Fialková, Zúbekova, Pomocná, Študentská, Alexyho, Požiarnická (časť), Horská a východné časti Chlmeckého námestia.

Projekt kanalizacie.jpg
Projekt kanalizácie. Foto: zilina.sk

Posledná časť (III. etapa) realizácie projektu bude obsahovať stoky v zastavanej časti západného povodia. Ide o ulice Pod Laščeky (vrátane ČS2 podchodu pod Váhom), ďalej v západnej časti Chlmeckého námestia, ulíc Nová, Závozská, Požiarnická (druhá časť), Pod Skalkou a zostávajúca časť ulice Bytčianska.

O realizáciu dažďovej a splaškovej kanalizácie sa usiloval primátor Choma už dlhší čas, pričom túto otázku intenzívne riešil aj s generálnym riaditeľom spoločnosti SEVAK, Miroslavom Kundríkom. Ich spoločné rokovania nakoniec viedli k úspešnému koncu a mesto Žilina uzatvorilo so spoločnosťou SEVAK dohodu o realizácii projektu. Stanovil sa aj ďalší postup pri zabezpečovaní potrebných povolení a výbere zhotoviteľa stavby. V najbližších mesiacoch sa tak postupne skvalitní životná úroveň občanov Považského Chlmca. Zároveň sa vybudovaním kanalizácie v tejto mestskej časti zabráni znečisťovaniu životného prostredia, keďže v minulosti dochádzalo k vypúšťaniu splaškov do miestneho potoka či presakovaniu do pôdy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.