Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aupark zilina.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
23. mája 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Mesto vyhralo ďalší súd, týkajúci sa Auparku

Kauza Aupark, ktorá sa už niekoľko rokov ťahá po súdoch, má ďalší pozitívny výsledok. Prednedávnom sa mestu podarilo zaznamenať obrovský úspech, keď súd rozhodol, že Žilina nemusí v súvislosti s výstavbou obchodného centra v strede mesta spred vyše desiatich rokov zaplatiť 17,5 milióna eur.

Takúto sumu požadovala spoločnosť Getway Management, a. s., ako náhradu škody za prieťahy pri výstavbe. Okresný i krajský súd túto žalobu zamietol, pričom verdikt je aktuálne právoplatný, momentálne sa však ešte čaká na posúdenie Najvyšším súdom, keďže developer využil možnosť dovolacieho konania ako mimoriadneho opravného prostriedku.

Súdne ťahanice

V súvislosti s touto kauzou sa však vedie i druhé súdne konanie, v ktorom je žalovaná Slovenská republika zastúpená Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, pričom mesto Žilina v tomto konaní vystupuje ako vedľajší účastník. Predmetom konania bola náhrada škody vo výške 1,3 mil. eur, ktorá mala spoločnosti Getway Management, a. s., vzniknúť v súvislosti s údajným omeškaním výstavby obchodného centra Aupark. Odvoláva sa pritom na spochybňované rozhodnutie stavebného úradu mesta Žilina. Ak by bola uvedená spoločnosť v tomto súdnom konaní úspešná, ministerstvo by muselo uhradiť škodu a mestu Žilina by hrozilo, že si ministerstvo bude voči nemu uplatňovať regresný nárok.

Okresný súd v Žiline koncom apríla však túto žalobu v celom rozsahu zamietol. „Vždy sme zastávali názor, že mesto Žilina investorovi v súvislosti s výstavbou obchodného centra nespôsobilo žiadnu škodu. O to viac bolo v záujme mesta, aby ministerstvo bolo v konaní úspešné,“ uviedol primátor mesta Igor Choma. V tejto veci mesto zastupuje advokátska kancelária Hadbábna & spol., s. r. o., ktorá mesto úspešne zastupovala aj v súdnom konaní o náhradu škody v celkovej výške 17,5 mil. eur.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.