Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Badminton sport pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
17. apríla 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Mesto vyhodnotilo športové dotácie, na šport dá 350-tisíc eur

Mesto prispeje aj v tomto roku na činnosť miestnych športových klubov. Z mestského rozpočtu vyčlenilo sumu 350-tisíc eur, ktorú si rozdelia úspešní uchádzači o športové dotácie.

Koncom februára vyhlásilo mesto výzvy na pridelenie dotácií a v týchto dňoch zverejnilo výsledky. Žiadosť o finančnú podporu cez tento systém doručilo viac ako 60 klubov, ktoré predložili celkovo 77 žiadostí, pričom úspešných bolo 70 projektov. Zvyšných 7 žiadostí bolo vylúčených, pretože nevyhoveli podmienkam.

„Športové dotácie možno udeliť len tým klubom, ktoré spĺňajú náležitosti športovej organizácie podľa platnej legislatívy a sú zaregistrované v Registri právnických osôb v športe,“ vysvetlil primátor Žiliny Igor Choma. Ako ďalej doplnil, ďalšími kritériami bolo pôsobenie klubu na území Žiliny či vysporiadané finančné vzťahy s mestom. O podporu sa naopak nemohli uchádzať organizácie, ktoré sú financované z mestského rozpočtu alebo sú zriadené mestom.

Dotácie do výšky 14 150 eur

Úspešné športové kluby dostanú od 1 250 do 14 150 eur. Výška dotácie sa odvíjala od vopred stanovených kritérií, ktoré zohľadňovali členskú základňu klubu, jeho úspechy, neolympijský a olympijský šport, spoluprácu s mestom a filantropiu, trénerskú odbornosť a kategórie. Správnosť podkladov predložených žiadostí overovala odborná komisia zložená z radov mestských poslancov poverená žilinským primátorom.

Medzi úspešnými uchádzačmi bol napríklad Klub plaveckých športov Nereus, ktorému mesto poskytlo najvyššiu dotáciu 14 150 eur na plávanie, ďalších približne 5 600 eur získal klub na triatlon a vodné pólo. Združenie Gymnastika a fitness Žilina dostalo takmer 12-tisíc eur na podporu gymnastiky a 3-tisíc eur na fitness. Na podporu futbalu získala Akadémia Juventus Žilina dotáciu 13-tisíc eur a pre TJ Jednota Bánová bolo vyčlenených takmer 8-tisíc eur. Naprázdno neobišla ani cyklistika – Akadémia Petra Sagana získala grant vo výške viac ako 9-tisíc eur. „Som rád, že sa nám každý rok darí pomáhať pri podpore žilinských športov prostredníctvom športových dotácií. Verím, že vyčlenených-350 tisíc eur využijú kluby efektívne a aj vďaka nim sa podarí kolektívnym a individuálnym športom v našom meste napredovať,“ uzavrel žilinský primátor.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.