Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Denny stacionar zilina vlcince.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
8. augusta 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Mesto v utorok otvorilo denný stacionár

Mesto Žilina v utorok otvorilo Denný stacionár pre seniorov na Námestí J. Borodáča na sídlisku Vlčince.

Vybudovanie denného stacionára si vyžiadalo investíciu zhruba 25.000 eur. Zariadenie je určené pre fyzické osoby, ktoré sú odkázané na pomoc inej osoby, ich stupeň odkázanosti je najmenej III. a sú odkázané na sociálnu službu v zariadení len na určitý čas počas dňa Denný stacionár na Námestí J. Borodáča má kapacitu 10 miest a sociálna služba bude príjemcom poskytovaná počas pracovných dní v čase od 7. do 16. hodiny.

V zariadení sa budú poskytovať sociálne služby zamerané na rozvoj pracovných zručností, záujmovú činnosť, sociálne poradenstvo, pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby. Suma úhrady za poskytovanú sociálnu službu predstavuje 0,66 eur za hodinu. Klient hradí 30 % z celkových nákladov.

Klientom budú taktiež poskytované stravovacie služby, pričom suma za desiatu predstavuje 0,30 eura/deň, suma za olovrant predstavuje 0,30 eura/deň a výška úhrady za obed je stanovená v pásmach v závislosti od výšky príjmu prijímateľa sociálnej služby od 1,11 do 1,79 eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.