Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Neporiadok v okoli zberneho dvora na janosikovej ulici.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Neporiadok v okolí zberného dvora na Jánošíkovej ulici. Foto: zilina.sk
2. mája 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Mesto upozorňuje na to, že nepotrebný odpad patrí priamo do zberného dvora

Staré televízory, časti elektrospotrebičov, stavebný materiál, vrecia odpadu či záchodové misy. Takto vyzerá okolie pred a najmä za zberným dvorom na Jánošíkovej ulici v Žiline. Hoci tieto miesta samospráva pravidelne čistí, neporiadok sa tvorí neustále. Spôsobujú ho neprispôsobiví obyvatelia, ktorí sa v tejto lokalite pohybujú a berú od ľudí odpad ešte pred tým, ako ho odovzdajú v zbernom dvore.

„Rád by som poprosil všetkých zodpovedných Žilinčanov, ktorí sem odvážajú nepotrebný odpad, aby ho odovzdali priamo v zbernom dvore a neprenechávali ho osobám z ulice. Tí potom odpad, ktorý nemôžu speňažiť, ponechajú na mieste, a takznečisťujú okolie,“ vysvetlil žilinský primátor Igor Choma. Problémom je podľa jeho slov najmä elektroodpad, ktorý rozoberú a nechajú pohodený v okolí, čo je v rozpore s platnou legislatívou. Vznikajú tak čierne skládky, ktoré musí mesto odstraňovať na vlastné náklady.

Na odovzdanie objemového odpadu slúži Žilinčanom okrem zberného dvora na Jánošíkovej ulici aj zberný dvor v Považskom Chlmci. Na základe predloženého občianskeho preukazu, ktorým občan dokladuje svoj trvalý pobyt, môžu obyvatelia Žiliny každý rok odovzdať odpad v objeme 500 kg na osobu. Zberné dvory prijímajú nepotrebný odpad, ako sú bytové jadrá, nábytok, koberce, stavebný odpad a tiež elektroodpad, teda chladničky, práčky, televízory či počítače. Zberný dvor je otvorený v pondelok až piatok od 10. do 18. hodiny hod. a v sobotu od 8. do 12. hodiny.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.