Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad v ziline.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: zilina.sk
13. marca 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Mesto si vedie proti korupcii dobre, potvrdil to aj audit

Systém protikorupčného manažérstva na Mestskom úrade v Žiline preskúmala minulý týždeň spoločnosť QSCert. Audit dopadol úspešne.

Už pred dvoma rokmi získalo mesto Žilina certifikát manažérskeho systému podľa BS 10500:2011, ktorého platnosť je tri roky. Minulotýždňový audit bol jednou z dvoch kontrol počas platnosti certifikátu, ktorými sa skúma, ako sa systém udržiava a funguje v praxi. Kontrola jednoznačne preukázala, že žilinský mestský úrad po úspešnom zavedení protikorupčného manažérskeho systému prijal a používa efektívne opatrenia, ktoré majú za cieľ eliminovať korupciu. Krajské mesto je tak súčasťou veľmi úzkeho klubu takto certifikovaných organizácií miestnej samosprávy. Okrem Žiliny sa týmto certifikátom môžu popýšiť len štyri ďalšie mestá.

Kontrola úradu

Audítori sa pri minulotýždňovej kontrole sústredili najmä na preverenie dodržiavania princípov v praxi. Zamerali sa na oblasť obsadzovania voľných pracovných miest, internú komunikáciu, zanalyzovali protikorupčnú politiku na úrade, preverili nahlasovanie a vyšetrovanie korupcie, pozreli sa na rozpočet mesta a skontrolovali, ako na úrade funguje slobodný prístup k informáciám.

„Snaha zvýšiť povedomie zamestnancov mesta v oblasti, akým je boj proti korupcii, vyústila do rozhodnutia vybudovať a certifikovať systém protikorupčného manažérstva podľa medzinárodnej normy, ktorý u nás funguje už od roku 2016. Som rád, že po dvoch rokoch od zavedenia tohto systému nám audítori opäť potvrdili vysoký štandard protikorupčnej politiky v Žiline,“ uviedol primátor mesta Igor Choma.

Certifikat protikorupcneho manazerstva.jpg

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.