Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odtiahnutie auta, vrak
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
9. júna 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto sa zbavuje autovrakov, na verejných parkoviskách ich zistilo 46

Na verejných parkoviskách v Žiline zistilo mesto v tomto roku 46 autovrakov. Po výzve 11 z nich odstránili majitelia, mesto odtiahlo ďalších sedem a 28 majiteľom autovrakov zaslalo výzvu na odstránenie.

Ak aj po zákonnej lehote zostanú vozidlá na mieste, mesto pristúpi k ich okamžitému odtiahnutiu. Obyvateľov mesta prosí, aby nepojazdné dlho zaparkované autá nahlasovali. Na výber majú tri spôsoby, a to telefonicky na čísle 041/562 11 66, e-mailom [email protected] alebo osobne na príslušnom okrsku Mestskej polície Žilina.

Pri nahlasovaní treba uviesť adresu, na ktorej sa autovrak nachádza, typ, farbu a poznávaciu značku, ak ju má. Nahlásené auto musí byť bez platnej technickej a emisnej kontroly. V prípade, ak má vozidlo štátne poznávacie značky, úrady upovedomia majiteľa, aby si ho odtiahol. Ak je autovrak bez poznávacích značiek, bude automaticky odtiahnutý.

Správca komunikácie podľa neho odťahuje autovraky na parkovisko určené Okresným úradom Žilina (areál Dopravného podniku mesta Žiliny), kde sú odstavené minimálne jeden rok. Ak si ich majiteľ neprevezme, berie si ich na výcvik stredná hasičská škola a následne idú na zošrotovanie. V minulosti bol tento problém oveľa rozsiahlejší, zlepšenie nastalo po tom, keď okresný úrad začal dávať pokuty za nedodržiavanie pravidelných technických a emisných kontrol majiteľom vozidiel.

Na základe podnetov od občanov naposledy odtiahli červený autovrak z Tulskej ulice. „Máme v pláne odtiahnuť aj ďalšie autovraky. Prosíme však občanov o strpenie, pretože samotnému odtiahnutiu predchádza zdĺhavý a komplikovaný proces. V prvom rade je podľa zákona povinný takéto vozidlo odstrániť majiteľ. Ak to neurobí, prichádza na rad nútené odstránenie, pri ktorom majiteľ hradí náklady. Mesto Žilina musí poslať najprv výzvu majiteľovi vozidla, aby vrak odstránil. Ak to do 30 dní od doručenia zásielky neurobí, môže mesto odtiahnuť auto na určené parkovisko. Problémom je najmä to, že autovraky sú podľa zákona odpad, a preto je potrebné dodržiavať prísnu legislatívu,“ uviedol zástupca primátora Žiliny Patrik Groma.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.