Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, euro
ilustračné: pixabay.com
6. marca 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto rozdelí cez grantové dotácie 296 000 eur, schválené granty budú zverejnené v máji

Žilinská radnica opäť podporí aktivity Žilinčanov a občianskych združení, cez grantové dotácie tento rok rozdelí 296-tisíc eur.

„Uchádzanie sa o podporu mesta je založené na princípe voľnej súťaže. Predložené projekty medzi sebou súťažia a sú hodnotené odbornými grantovými komisiami, ktoré sú zložené z radov poslancov mestského zastupiteľstva a nezávislých odborníkov. Žiadosti hodnotia komisie na základe jasných a zverejnených kritérií, následne ich odporúčajú na schválenie, pričom zohľadňujú aj výšku financií vyčlenených na dotácie,“ povedal hovorca mesta Pavol Čorba.

Na kultúru radnica vyčlenila 70-tisíc eur, na vzdelávanie 10-tisíc, na životné prostredie 15-tisíc, na sociálnu a zdravotnú oblasť 30-tisíc, na inštitucionálnu podporu 28-tisíc, na športové granty 23-tisíc a na športové dotácie 120-tisíc eur. Žiadosti o podporu športových aktivít treba podať do 27. marca, uzávierka grantov pre ostatné oblasti je 11. apríla. Schválené projekty budú na internetových stránkach mesta zverejnené najneskôr 16. mája.

Cieľom poskytovania dotácií je zlepšovať kvalitu života v Žiline, podporovať participáciu občanov na živote v meste, skvalitňovať kultúrny a športový život Žilinčanov. Nastavený systém má zabezpečiť čo najväčšiu transparentnosť rozdeľovania mestských financií. Podrobné informácie o grantovom systéme sú zverejnené na webovej stránke mesta. Záujemcovia sa môžu poradiť s pracovníkmi mestského úradu aj e-mailom na [email protected] a tiež telefonicky na číslach 0908 930 083 alebo 041/ 70 63 319.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.