Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Usek chodnika v budatine zilina.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Budovanie chodníka v Budatíne. Foto: zilina.sk
21. mája 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Mesto pokračuje v rekonštrukciách chodníkov, do ich obnovy išlo zatiaľ 760-tisíc eur

Mesto Žilina aj v tomto roku pokračuje v opravách chodníkov na sídliskách a v mestských častiach. S príchodom jari začalo s rekonštrukciami na sídlisku Vlčince. Kompletnou obnovou prešli chodníky na uliciach Martinská, Fatranská, Tatranská, Karpatská, Trnavská, Kubínska, Popradská a Černovská.

Rekonštrukčné práce nadviazali na minuloročné opravy chodníkov v tejto časti mesta, ktoré radnica spustila vlani v lete. Do obnovy chodníkov na sídlisku Vlčince mesto investovalo približne 334-tisíc eur.

V týchto dňoch prebieha rekonštrukcia chodníka na Bôriku na ulici Alexandra Rudnaya, kde sú vysádzané aj nové stromy. Práce v súčasnosti prebiehajú aj v časti Malá Praha, kde sú upravované chodníky na uliciach Ambra Pietra a Kollárovej. Dokončené by mali byť do konca júna. V najbližšom období začne mesto s opravami v zvyšných uliciach v časti Malá Praha a Staré mesto. „Chcel by som poprosiť Žilinčanov o trpezlivosť a rešpektovanie dočasných dopravných obmedzení, ktoré sa môžu vyskytnúť v súvislosti so stavebnými prácami. Výsledkom však budú nové chodníky, ktoré opäť zvýšia kvalitu života v našom meste,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.

Budovanie chodnikov zilina.jpg
zilina.sk

Nové chodníky

Úplne nové chodníky pribudnú v Bánovej, na Kvačalovej ulici a v Budatíne, kde sa už začalo s prvými úsekmi chodníka, ktorý je súčasťou navrhovaného budúceho chodníka spájajúceho Budatín so Zádubním. Mesto vychádza v ústrety i chodcom na Solinkách, tam vybuduje chodník na Obvodovej ulici.

Samospráva začala s rozsiahlou rekonštrukciou chodníkov v roku 2016. Postupne si úpravou prešli chodníky na Hlinách, Solinkách, Hájiku a časť chodníkov na sídlisku Vlčince. Na opravy zatiaľ minulo mesto približne 760-tisíc eur.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.