Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad v za.jpg
ilustračné: zilina.sk
28. júna 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Mesto podporí projekty neziskových organizácií, formuláre je potrebné zaslať do 23. júla

Mesto Žilina podporí aj v tomto roku neziskové organizácie prostredníctvom grantových dotácií. V novej výzve na inštitucionálnu podporu sa môžu žiadatelia uchádzať o 35-tisíc eur. Finančnú pomoc je možné žiadať predovšetkým na prevádzku a rozvoj organizácie, prípadne na konkrétnejšie pokrytie operačných a režijných nákladov.

„Poslaním Inštitucionálnej podpory je čiastočne spolufinancovať najkvalitnejšie a najprínosnejšie neziskové organizácie pôsobiace v Žiline. Organizácie, ktoré poskytujú verejnoprospešné služby a aktivity, vytvárajú zaujímavé pracovné príležitosti alebo poskytujú špecifické služby, či už v športovej, sociálnej, kultúrnej alebo inej oblasti,“ vysvetlil žilinský primátor Igor Choma.

O dotáciu sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, neziskové organizácie, občianske združenia či nadácie s celoročnou činnosťou na území mesta Žilina. Organizácie nesmú byť financované mestom a nesmú byť zriadené orgánom štátnej či verejnej správy. Rovnako musia svojimi aktivitami presahovať lokálnu úroveň a aktívne pôsobiť aspoň dva roky.

Maximálna dotácia je 7-tisíc eur

O získanie tejto podpory je možné žiadať zaslaním vyplneného formulára, ktorý bude posudzovať odborná grantová komisia. Na základe jej odporúčaní primátor mesta dotácie schváli a podpíše. Uzávierka pre zaslanie formulárov je 23. júl, schválené projekty mesto zverejní na svojej webovej stránke do 24. augusta.

„Maximálna suma požadovanej dotácie je stanovená na 7-tisíc eur, pričom mesto poskytne na podporu organizácie dotáciu vo výške maximálne 25 % z jej celkového rozpočtu za predchádzajúci rok,“ upozornila Ingrid Dolníková, vedúca odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta Žilina.

Ako doplnila, žiadateľ môže podať maximálne jeden projekt na jednu inštitúciu. Výška povinného spolufinancovania grantu zo strany žiadateľa je 30 % zo schválenej sumy grantovej dotácie. Vyúčtovanie dotácie musí byť predložené najneskôr do 14. novembra.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.