Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18683_arriva 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
29. apríla 2019 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Mesto Nitra sa nevie dohodnúť s Arrivou, vypíše súťaž na prevádzkovateľa zdieľaných bicyklov

NITRA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Zdieľané bicykle sa tento rok v uliciach Nitry zatiaľ neobjavili. Dôvodom je, že mesto a dopravný podnik Arriva sa nedohodli na podmienkach ich prevádzkovania. Arriva prevádzkuje bikesharing v Nitre od leta 2017, od mesta žiadny príspevok na túto službu nedostala. Teraz však spätne žiada od radnice financie.

Nové vedenie Nitry poukazuje na to, že zmluva s dopravcom, ktorú podpísalo ešte bývalé vedenie mesta, nestanovila žiadnu sumu za túto službu.

Akonáhle by ju stanovili, bolo by to obchádzanie verejného obstarávania. Zmluva nehovorí o žiadnom finančnom plnení a my si myslíme, že takáto služba mala ísť cez verejné obstarávanie,“ povedal primátor Marek Hattas, ktorý už dal pokyn na vypísanie súťaže.

Žiadajú desiatky tisíc eur

Dopravný podnik v súčasnosti žiada od mesta financie za prevádzkovanie služby v roku 2018. Ako uviedla pre agentúru SITA riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločnosti Arriva Petra Helecz, finančnej podpory mesta na prevádzku zdieľaných bicyklov v roku 2017 a v prvom polroku 2019 sa spoločnosť vzdala.

V zmysle doteraz platnej zmluvy žiadame len o finančnú podporu mesta za prevádzku služby v roku 2018 vo výške 115-tisíc eur,“ spresnila Helecz. Do verejného obstarávania, ktoré vyhlási mesto, sa Arriva plánuje prihlásiť a verí, že bude úspešne ukončené v priebehu prvého polroka 2019.

Podpora automobilky Jaguar Land Rover

Naši technici sú pripravení celý systém bikesharingu v Nitre opäť prevádzkovať do troch pracovných dní od podpisu dohody s mestom o finančnej podpore za minuloročnú prevádzku bikesharingu. Aby sme vyšli obyvateľom a návštevníkom Nitry v ústrety, sme pripravení bikesharing počas prvého polroka 2019 prevádzkovať bez nároku na podporu zo strany mesta a zároveň vypovedať doterajšiu zmluvu k 30. aprílu 2019,“ povedala Helecz.

Podľa primátora Hattasa žiadala Arriva spolu 280-tisíc eur, ktoré mali pokryť náklady vynaložené od roku 2017. „My sme dali jasné stanovisko, že je to obchádzanie verejného obstarávania a nedokážeme si predstaviť, že by sme za takúto službu platili spätne,“ vyjadril sa Hattas.

Verí, že sa s Arrivou dohodnú na prevádzkovaní bicyklov na náklady spoločnosti až do úspešného ukončenia verejnej súťaže. Mesto by zároveň uvítalo, keby zdieľané bicykle sponzorovala automobilka Jaguar Land Rover. Podľa primátora je to dobrým zvykom aj v iných mestách, napríklad v Žiline.

Viac k témam: Arriva Nitra, bicykel, verejná súťaž
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Nitra sa nevie dohodnúť s Arrivou, vypíše súťaž na prevádzkovateľa zdieľaných bicyklov © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.