Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Patrik Groma, George Trabelssie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
20. januára 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Majetkový spor sa pokúsia vyriešiť verejnou debatou

Niekoľko rokov ťahajúci sa majetkový spor medzi mestom Žilina a podnikateľom Georgeom Trabelssiem sa pokúsia vyriešiť verejnou debatou. Diskusný duel organizuje žilinské občianske združenie Proti korupcii.

Dnes o 17. hodine na Kamennej ulici v Žiline sa výmenu majetkov medzi mestom a spoločnosťami skupiny SIRS pokúsia dohodnúť podnikateľ Trabelssie a žilinský viceprimátor Patrik Groma.

Veľkú výmenu majetkov žilinské mestské zastupiteľstvo jednomyseľne zamietlo ešte v júni 2014. Primátor Igor Choma aj vtedajší poslanci sa zhodli, že návrh podnikateľa je pre mesto nevýhodný a neprehľadný a žilinskú radnicu uznesením zaviazalo, aby sa do budúcna snažila nájsť riešenia majetkových sporov s Trabelssiem, ale každého pozemku či nehnuteľnosti samostatne.

Súčasťou veľkej výmeny majetkov mala byť športová hala na Bôriku a pozemky okolo nej, rozostavaný športový areál na Karpatskej, parkovací dom a pozemky pod obchodným centrom Mirage, pozemky v areáli SAD a okolo ubytovne na Košickej, trolejbusové stĺpy na Májovej a tiež pozemky okolo obchodného domu Tesco na okraji Hlinkovho námestia v centre Žiliny.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.