Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vrtuľník
ilustračné: SITA
23. januára 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Na lyžiarskych tratiach zasahovali počas víkendu pri 88 úrazoch

Pekné víkendové inverzné počasie prilákalo počas víkendu do hôr veľké množstvo návštevníkov, na druhej strane však zvýšilo štatistiku Horskej záchrannej služby (HZS), a to o 88 úrazov.

Počas soboty ošetrili záchranári HZS spolu 47 úrazov na zjazdových tratiach, z toho najviac úrazov, celkovo 13, bolo v stredisku Jasná. Záchranári zároveň zasahovali aj vo voľnom teréne Vysokých, Západných Tatier a Malej Fatry, kde v troch prípadoch ošetrili poranenia týkajúce sa dolných končatín. V Západných Tatrách bola o súčinnosť požiadaná aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zo Žiliny.

V nedeľu sa počet úrazov mierne znížil na 41. O jeden úraz viac oproti sobote zaznamenalo lyžiarske stredisko Jasná a zvýšil sa aj počet lyžiarskych úrazov v stredisku Malá Fatra. Prevažná časť úrazov sa stala na Kubínskej holi. Záchranári zasahovali aj v teréne Vysokých a Západných Tatier, kde ošetrovali úrazy dolných končatín. HZS bola požiadaná o pomoc najmä v popoludňajších hodinách, pričom pravdepodobnou príčinou úrazov bola podľa záchranárov menej kvalitná lyžiarska trať a celková únava. „V teréne naďalej upozorňujeme, že vplyvom chladného počasia sú chodníky namrznuté a je nevyhnutná väčšia obozretnosť a zimná výstroj,“ informovali horskí záchranári na svojej internetovej stránke.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.