Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zilinska univerzita maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
9. júla 2018 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Leto na Žilinskej univerzite bude patriť deťom

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) privíta vo svojich priestoroch malých školákov, aby v nich svojimi aktivitami vzbudila zvedavosť a záujem o objavovanie sveta okolo nich. Ukáže, že vzťah k vede a technike môže byť viac než pozitívny a nezabudne ani na rozvoj jazykových či pohybových zručností.

„UNIZA sa rada aj týmto spôsobom otvára verejnosti. Snažíme sa pritiahnuť deti už od ranného veku k vede a technike, aby v nej objavili krásu a zmysel a mohli ju raz študovať,“ povedal rektor UNIZA Jozef Jandačka. Štrnásty ročník Žilinskej detskej univerzity bude od 9. do 13. júla a prinesie pre 138 detí (77 detí v kurze bakalárik a 61 v kurze inžinierik) niekoľko noviniek v podobe zaujímavých prednášok na tému Aké veľké je nekonečno?, Ako rýchlo vybudovať mosty, Čo majú spoločné byzantskí generáli a Bitcoin? či Geometria okolo nás.

Dostanú tituly

Ako informovala PR špecialistka UNIZA Martina Slavíková, detská univerzita je založená na popularizácii prírodovedných a technických predmetov, hre, interaktivite a tvorivosti, takže základ ostáva rovnaký – pre kurz bakalárik vysvetľovanie prírodných zákonov, jednoduchých princípov a pre kurz inžinierik – aplikácia zákonov do praxe. Štúdium je ukončené promóciou za prítomnosti rodičov a príbuzných, na ktorej dekan Elektrotechnickej fakulty deťom odovzdá diplomy a prizná titul bakalárik alebo inžinierik. Počas týždňa pôjdu deti na výlet aj na Žilinské letisko v Dolnom Hričove a tiež do žilinskej radnice.

Jazyková škola

Na Ústave celoživotného vzdelávania UNIZA každoročne organizujú pre deti Detskú letnú jazykovú školu, ktorá prináša inovatívny spôsob výučby cudzieho jazyka. Každý rok sa nesie v znamení originálnej témy a piaty ročník nebude iný. V spolupráci so Strojníckou fakultou UNIZA vytvorili program postavený na pohybe robota, kolies či budúcnosti. Obohatia slovnú zásobu z angličtiny o farby, rozmery, materiály, javy či cestovanie. Na konci týždňa vždy bude súťaž Vedecký milionár, ktorý preverí vedomosti, ktoré deti počas celého týždňa nadobudli doplnený o vedecko-pohybové aktivity. Deti sa tiež dozvedia, ako funguje 3D tlačiareň a domov si odnesú nimi vytvorenú robotickú ruku. Týždeň bude ukončený slávnostnou promóciou a odovzdávaním diplomov.

Fakulta humanitných vied UNIZA ponúka počas letných prázdnin UNIZAklub. Klub je vhodný pre deti od päť do 12 rokov a naučia sa elementárnu slovnú zásobu. Prostredníctvom hier, prezentácií a videí sa každý deň naučia niečo nové z rôznych oblastí. Klub bude otvorený v termínoch od 9. do 13. júla a od 27. do 31. augusta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.