Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cyklistika
ilustračné: pixabay.com
12. júna 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Letné cyklobusy jazdia do Terchovej, na Kysuce a už aj do Turca

Obľúbené letné cyklobusy budú cez víkendy opäť jazdiť do Terchovskej doliny, do Bystrickej doliny na Kysuciach a po novom aj do Turca. Možnosť špeciálnej prepravy pre cyklistov ponúka Žilinský samosprávny kraj už tretiu sezónu.

Autobusy ťahajúce cyklovozíky budú jazdiť cez víkendy a sviatky až do konca septembra, od 7. júla do 25. augusta aj každý piatok. „Počas dvoch rokov sa nám overila predovšetkým trasa do Bystrickej doliny, v minulých ročníkoch ju využilo až 1 622 cyklistov. Cyklobusy uľahčujú prepravu a ponúkajú väčšie možnosti plánovania výletov. Cyklisti môžu nasadnúť a vysadnúť na ktorejkoľvek zastávke, vydať sa rôznymi cyklotrasami. V Žilinskom kraji máme viac ako 2 400 značených cykloturistických trás, čo je jedna štvrtina zo všetkých na Slovensku,“ povedal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

V smere na Turiec budú počas celého júna pre uzávierku cesty popod Strečno platiť upravené cestovné poriadky, cyklobusy jazdia len zo stanice Vrútky alebo Martin. „Po skončení uzávierky bude cyklobus vyrážať ráno už klasicky zo Žiliny do Turčianskych Teplíc a tiež z Martina do Žiliny, aby sa aj turčianski cyklisti dostali do krajského mesta a odtiaľ sa mohli presunúť na cyklotrasy do Bystrickej alebo Terchovskej doliny,“ povedal generálny riaditeľ SAD Žilina Peter Pobeha.

Cena lístka cyklobusu je rovnaká ako pri cestovaní bežnými prímestskými autobusmi. „To znamená, že na týchto linkách platí výška a celý rozsah zliav, ktoré financuje Žilinský samosprávny kraj. Poplatok za jeden bicykel je 50 centov,“ dodal Pobeha. Miestenky si môžu cyklisti rezervovať prostredníctvom predpredaja na www.amsbus.sk alebo priamo v klientskych centrách SAD Žilina v Žiline, Čadci a Martine.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.