Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lávka, most, priechod
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
9. októbra 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Lávka pre cyklistov a peších spojila Tepličku nad Váhom so žilinskou priehradou

Cyklisti a chodci môžu od pondelka využívať most ponad frekventovanú cestu, ktorá spája Žilinu s Terchovou. Vďaka 58-metrov dlhej lávke sa dostanú z Tepličky nad Váhom k rekreačnej zóne pri Vodnom diele Žilina.

Nová lávka za 520-tisíc eur bude slúžiť výlučne pre cyklistov a peších. Jej súčasťou sú prístupové asfaltové chodníky dlhé 76 a 78 metrov, ako aj verejné osvetlenie. „Práve chodníky, cyklotrasy a lávky, ktoré nenásilne prepoja krajinu, sprístupnia ju ľuďom, sú elementárnym základným kameňom rozvoja trvalo udržateľného cestovného ruchu v celej krajine,“ povedal štátny tajomník ministerstva životného prostredia Norbert Kurilla, ktorý v pondelok odovzdal novú lávku do užívania.

Ako zdôraznil riaditeľ Vodohospodárskej výstavby Daniel Kvocera, lávka prispeje k bezpečnosti na cestách v Žilinskom regióne. K rekreačnej zóne pri Vodnom diele Žilina totiž roky nebol zabezpečený žiaden bezpečný prechod. „Som veľmi rád, že sa nám lávku podarilo vybudovať a po rokoch sme mohli prispieť okrem vyššej bezpečnosti v regióne aj k podpore zelenej dopravy,“ doplnil.

Podľa starostu obce Teplička nad Váhom Viliama Mrázika sa dopravnú situáciu snažili riešiť niekoľko rokov. Po rozšírení cesty z dvojprúdovej na štvorprúdovú sa však situácia naďalej len zhoršovala. „Lávka pre cyklistov a peších má nadregionálny význam, keďže nebude slúžiť len pre našich obyvateľov, ale aj pre množstvo návštevníkov v regióne, navyše ak zohľadníme fakt, že bude súčasťou plánovanej cyklomagistrály do Terchovskej doliny,“ konštatoval Mrázik.

Investorom stavby bola rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia, štátny podnik Vodohospodárska výstavba.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.