Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
objednať vyšetrenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
printscreen www.objednatvysetrenie.sk
8. februára 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Kraj zavádza elektronické objednávanie u lekára. Aké výhody z toho plynú?

Žilinský samosprávny kraj zavádza vo svojich nemocniciach a poliklinikách možnosť objednať sa u lekára cez internet. Portál www.objednatvysetrenie.sk zatiaľ testuje 17 ambulancií na Kysuciach, Hornom Považí, Orave, Turci a Liptove.

„Lekár môže cez portál lepšie manažovať objednávanie svojich pacientov a pacienti nemusia zbytočne čakať v čakárni. Tým zároveň zamedzíme vyberaniu nezákonných poplatkov,“ povedal predseda kraja Juraj Blanár.

Systém je podľa Blanára ľahko ovládateľný a šitý na mieru pre lekára i pacienta s nulovými nákladmi. „Na základe požiadaviek, podnetov a skúseností lekárov sme portál prispôsobili podľa nárokov rôznych odborností a systému práce konkrétnych ambulancií,“ dodal žilinský župan.

Pacient sa môže u lekára objednávať aj cez tablet či mobil. Na webovej stránke www.objednatvysetrenie.sk si vyhľadá konkrétnu ambulanciu alebo svojho lekára s aktivovaným systémom objednávania, vyberie si termín a prostredníctvom sms kódu, ktorý mu v priebehu niekoľkých sekúnd príde na mobil, potvrdí objednávku.

Kraj chce objednávací systém postupne doplniť o možnosť, aby všeobecný lekár mohol pacienta objednať aj priamo k špecialistovi. „Keďže systém je náš, budeme ho naďalej rozvíjať na základe požiadaviek lekárov a pacientov. Chceme umožniť, aby mohol všeobecný lekár objednať pacienta zo svojho počítača priamo k špecialistovi, vďaka čomu nielen uľahčíme proces objednávania a poskytneme špecialistovi relevantné informácie o pacientovi, no zároveň bude v čakárni menej ľudí,“ povedala riaditeľka odboru krajského zdravotníctva.

Žilinská župa komunikuje elektronicky s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti aj v súvislosti so získavaním informácií o ordinačných hodinách a kontaktných údajoch a aj túto databázu informácií nájdu pacienti na portáli www.objednatvysetrenie.sk.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.