Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zdravotníctvo, stetoskop
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
12. januára 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Kraj bude ponúkať bezplatné zdravotnícke poradenstvo každý prvý štvrtok v mesiaci

Po niekoľkoročných skúsenostiach s poskytovaním bezplatného poradenstva v právnej či sociálnej oblasti zaviedol Žilinský samosprávny kraj pre svojich obyvateľov aj bezplatné zdravotnícke poradenstvo.

Každý prvý štvrtok v mesiaci budú pracovníci odboru zdravotníctva odpovedať na otázky týkajúce sa poskytovania zdravotnej starostlivosti. „Doteraz sme poskytovali poradenstvo predovšetkým telefonicky alebo prostredníctvom e-mailovej komunikácie. Od nového roka majú občania Žilinského kraja možnosť obrátiť sa na nás aj prostredníctvom osobných stretnutí, každý prvý štvrtok v mesiaci vždy od 8. do 15. hodiny,“ uviedla riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja Anna Majbíková.

Žilinská župa vyzýva pacientov, aby v prípade podozrenia, že lekár koná v rozpore so zákonom, kontaktovali Žilinský samosprávny kraj kedykoľvek, telefonicky, písomne alebo e-mailom. „Najmä po prijatí novely zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti sa začalo viac diskutovať o poplatkoch v zdravotníctve a pacienti často nevedeli, na koho sa môžu obrátiť, ak mali napríklad podozrenie, že zaplatili neoprávnený poplatok. V Žilinskom kraji evidujeme výrazný pokles týchto podnetov, čo vyplýva aj z rozsiahlej kontroly spojenej s osobnými stretnutiami, ktoré pracovníci odboru zdravotníctva vykonávajú. Bezplatné zdravotnícke poradenstvo prinesie otvorený priestor pre ľudí a to je pre nás dôležité, aby boli pacienti a zároveň aj lekári informovaní a vedeli, že sa na nás môžu obrátiť,“ povedal predseda kraja Juraj Blanár.

Súčasťou Župných štvrtkov na Úrade Žilinského samosprávneho kraja je i bezplatné právne a sociálne poradenstvo. Každý druhý štvrtok v mesiaci sa môžu občania stretnúť s právnikom žilinskej župy a poradiť sa v otázkach občianskeho, rodinného alebo pracovného práva. Rovnako funguje i poradenstvo v oblasti sociálnych vecí, kde odborníci pomáhajú občanom v otázkach sociálnej starostlivosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.