Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
4. apríla 2018 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Kraj monitoroval cestu z Kysúc na Oravu, zaznamenal stovky porušení

Žilinská krajská samospráva v marci monitorovala dopravu na ceste medzi kysuckou Novou Bystricou a Oravskou Lesnou a zaznamenala stovky porušení predpisov.

„Podľa automatického počítadla tadiaľ iba za jediný deň, konkrétne 16. marca, prešlo až 150 kamiónov, hoci by tadiaľ nemal prejsť ani jeden. V priemere každý deň poruší zákaz prejazdu približne sto kamiónov,“ informoval riaditeľ odboru informácií Žilinského samosprávneho kraja Lukáš Milan. Automatické sčítacie zariadenie na začiatku obce Oravská Lesná zaznamenávalo aj prekročenie rýchlosti.

„Tá je v sledovanom úseku 50 kilometrov za hodinu. Ukázalo sa, že to mnohí vodiči nerešpektujú. Napríklad v nedeľu 25. marca prekročilo predpísanú päťdesiatku takmer 40 percent vozidiel,“ dodal riaditeľ odboru dopravy krajskej samosprávy Ivan Mokrý. „Zaznamenané údaje poskytneme polícií aj ďalším orgánom. Verím, že nami zistenými údajmi sa budú seriózne zaoberať a zvýši sa počet cestných kontrol v tomto úseku,“ povedala predsedníčka kraja Erika Jurinová.

Kamióny na ceste

Žilinský samosprávny kraj sa začal zaujímať o dopravnú situáciu na ceste II/520 na základe podnetov od obyvateľov Oravskej Lesnej. Podľa župy sa sťažovali najmä na to, že po ceste medzi Oravskou Lesnou a Novou Bystricou jazdia aj kamióny, pritom prejazd vozidiel nad 12 metrov dĺžky je tam celoročne zakázaný. „Cesta nie je určená pre ťažké kamióny. Nemá na to potrebné parametre,“ povedal Mokrý.

Žilinský samosprávny kraj robil profilové sčítanie dopravy od polovice marca. Zariadenie bolo umiestnené v úseku cesty, ktorú vlastní kraj. Spojnica medzi oravským a kysuckým regiónom je cestou II. triedy a je zatiaľ vo vlastníctve Slovenskej správy ciest. V budúcnosti by ju mal spravovať Žilinský kraj. Denná premávka na ceste II/520 medzi Kysucami a Oravou je okolo 1 400 vozidiel, v piatky však počet áut stúpa až na dvetisíc.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.