Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kancelária, počítač
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
28. decembra 2015 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Kraj aj v roku 2016 ponúka svojim obyvateľom bezplatné právne rady

Právna poradňa na Komenského ulici v Žiline je k dispozícii všetkým, ktorí hľadajú odpovede na otázky týkajúce sa darovania, dedenia, výživného alebo exekúcií.

„Môže ich využiť každý, kto potrebuje poradiť v oblasti občianskeho, rodinného alebo pracovného práva. Poradňa je k dispozícii každý druhý štvrtok a v prípade záujmu je potrebné vopred sa objednať na telefónnych číslach 041/5032157 alebo 041/5032105 alebo na e-mailovej adrese [email protected],“ informovala hovorkyňa kraja Lenka Záteková.

Žilinský samosprávny kraj je prvým krajom na Slovensku, ktorý zaviedol právne poradenstvo pre svojich občanov. Právne služby ponúka už deväť rokov, pričom každý rok ich využije približne štyristo ľudí. „Prostredníctvom osobných stretnutí sa snažíme poradiť všetkým tým, ktorí to potrebujú. Ako ďalej postupovať, na koho sa obrátiť a s kým daný problém ďalej konzultovať. Aby sa ľudia vedeli v danom probléme predovšetkým zorientovať, vedeli, aké sú ich práva a zároveň i povinnosti, čím môžu predísť ďalším komplikáciám,“ povedal predseda kraja Juraj Blanár.

Ľudia sa na právnikov župy najčastejšie obracajú so žiadosťou o právnu radu vo veciach usporiadania vlastníckych vzťahov k majetku, v pracovnoprávnych a v dedičských záležitostiach, vo veciach výživného, ale i v súvislosti s poskytnutím pôžičiek od nebankových subjektov.

Bezplatné poradenstvo je určené najmä pre ľudí, ktorí nemajú dostatok prostriedkov na advokátske služby. Poradňa je pre nich otvorená dvakrát do mesiaca, každý druhý štvrtok od 8. do 15. hodiny. Rady poskytujú právnici formou osobnej konzultácie. Poradňa zahŕňa základnú právnu inštruktáž poskytovanú výlučne ústnou formou bez spisovania právnych podaní.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.