Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11719_kosice 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
18. decembra 2018 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Košičania sa po protestoch dočkali, prevádzkovateľom parkovacích miest bude od nového roka mesto

KOŠICE 18. decembra (WebNoviny.sk) – Od prvého januára budúceho roka na základe všeobecne záväzného nariadenia prijatého košickým mestským zastupiteľstvom bude výlučným prevádzkovateľom parkovacích miest mesto Košice.

Napriek tomu, že toto nariadenie je záväzné pre všetky fyzické a právnické osoby, doterajší postoj spoločnosti EEI, s. r. o., naznačuje, že mieni postupovať po 1. januári spôsobom odporujúcim tomuto nariadeniu. Mesto vynaloží všetko úsilie, aby zabezpečilo funkčný systém parkovania od samého začiatku,“ uvádza sa v dnešnom stanovisku vedenia mesta.

Súčasný prevádzkovateľ ponúka predĺženie platnosti

Podľa stanoviska je mesto Košice presvedčené, že občania, ktorí dlhodobo prejavovali nesúhlas s parkovacím systémom tak, ako bol prevádzkovaný v predchádzajúcom období a ktorých úsilie o zmenu tohto systému bolo korunované úspechom, podporia svojou trpezlivosťou úsilie jeho orgánov o funkčnú prevádzku parkovacieho systému.

Keďže podľa dostupných informácií v týchto dňoch obyvateľov mesta Košice oslovuje s ponukou na predĺženie platnosti parkovacích kariet doterajší prevádzkovateľ systému spoločnosť EEI, s. r. o., je potrebné, aby svojmu rozhodovaniu o takejto ponuke venovali mimoriadnu pozornosť,“ uvádza sa v stanovisku. Ponuka na predĺženie platnosti parkovacích kariet zo strany spoločnosti EEI, s. r. o. je podľa mesta Košice v rozpore s nariadením o parkovaní, podľa ktorého je prevádzkovateľom parkovacieho systému od 1. januára 2019 mesto Košice. Podľa stanoviska mesta existuje nebezpečenstvo, že akceptovaním ponuky EEI, s. r. o., na predĺženie platnosti parkovacích kariet zaplatia občania tejto spoločnosti za niečo, čo uvedená spoločnosť nebude schopná zabezpečiť.

Nespotrebovanú časť úhrady vrátia

Držitelia parkovacích kariet môžu požiadať prevádzkovateľa o zrušenie platnosti vydanej parkovacej karty, a to ku konkrétnemu termínu. Ak bola parkovacia karta vydaná v tlačenej podobe, podmienkou zrušenia platnosti je vrátenie tejto parkovacej karty. V prípade zrušenia parkovacej karty prevádzkovateľ vráti alikvotnú časť ceny parkovacej karty zodpovedajúcu časovo nespotrebovanej časti úhrady, ak suma na vrátenie bude najmenej tri eurá,“ uvádza sa v stanovisku mesta.

O vyjadrenie k stanovisku požiadala SITA firmu EEI.

Viac k témam: parkovanie, spoločnosť EEI s.r.o.
Zdroj: Webnoviny.sk – Košičania sa po protestoch dočkali, prevádzkovateľom parkovacích miest bude od nového roka mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.