Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
registračná pokladnica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračná: SITA
12. augusta 2015 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Kontroly pokladníc v kraji zistili viaceré nedostatky. Colníci nadelili pokuty vo výške 8 860 eur

Colníci Finančnej správy zistili pri kontrolách obchodných prevádzok v Žilinskom kraji viaceré nedostatky. Počas uplynulého mesiaca skontrolovali colníci v kraji takmer 200 prevádzok.

Až 39 percent obchodníkov si pritom nesplnilo povinnosti pri používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Spolu v 69 prípadoch zistili colníci pri kontrolách porušenia zákona. Najčastejšie sa stretli s neoznačeným tovarom na predajni, ale aj s nezaevidovaním vkladu získanej hotovosti do pokladne. Niektorí obchodníci nemali umiestnenú knihu od pokladnice na predajnom mieste, iní registračnú pokladnicu vôbec nepoužili alebo zákazníkovi neodovzdali pokladničný doklad.

Colníci za zistené nedostatky uložili pokuty za 8 860 eur. Najvyššiu, 660-eurovú sankciu dostala prevádzka, kde predavačka nezaevidovala tržbu do registračnej pokladnice, ani kontrolujúcemu nedala blok a začala obsluhovať ďalšieho zákazníka.

V porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi colníci pri používaní elektronickej registračnej pokladnice v Žilinskom kraji nezaznamenali zvýšenie disciplinovanosti živnostníkov. Podľa tohtoročných štatistík si svoje povinnosti riadne plní v priemere 61 percent kontrolovaných prevádzok. Za posledných sedem mesiacov colníci zistili najhoršie výsledky v marci tohto roku, keď sa každá druhá kontrolovaná prevádzka dopustila porušenia predpisov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.