Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zmena v doprave na komenskeho ul..jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
11. augusta 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Na Komenského ulici došlo k zmene v doprave

Na základe častých kolíznych situácií, ako aj na podnety občanov dal odbor dopravy mesta Žilina spracovať dopravný projekt a zrealizoval novú organizáciu dopravy pri veľkogarážach na Komenského ul., ktorá platí od 10. augusta.

Ide predovšetkým o zmenu vodorovného a zvislého trvalého dopravného značenia a vybudovanie ostrovčeka na miestnej komunikácii, ktorý napomáha bezpečnejšiemu prechodu chodcov cez túto cestu. Novonavrhnuté dopravné značenie napomáha vodičom v lepšej orientácii a prispieva aj k celkovo lepšej plynulosti cestnej premávky, v neposlednom rade aj k zvýšeniu bezpečnosti chodcov.

Zmena vodorovneho a zvisleho dopravneho znacenia.jpg
Zmena vodorovného a zvislého dopravného značenia. Foto: zilina.sk

„Máme snahu riešiť dopravnú problematiku komplikovanejších úsekov na miestnych komunikáciách a to tak, aby pre motoristickú verejnosť bolo jazdenie v meste komfortnejšie, plynulejšie a bezpečnejšie,“ zdôrazňuje primátor Igor Choma, ktorý taktiež dbá aj na bezpečnosť chodcov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.