Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dom umenia Fatra, Dolný Val, Žilina
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
18. apríla 2016 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Klasická hudba zaznie v rámci Roka slovenskej hudby na festivaloch v Žiline a Košiciach

Ministerstvo kultúry z iniciatívy Hudobného centra vyhlásilo rok 2016 za Rok slovenskej hudby. Medzi podujatiami, ktoré budú príspevkom k Roku slovenskej hudby je aj medzinárodný festival Allegretto Žilina či Košická hudobná jar.

Žilinský festival sa začne už v pondelok a od štvrtka zas priaznivcov klasickej hudby privíta Košická hudobná jar. Rok slovenskej hudby 2016 je podľa Ministerstva kultúry SR „impulzom pre umeleckú činnosť a dramaturgické plány hudobných telies, spevoherných divadiel, organizátorov hudobných festivalov, interpretačných i skladateľských súťaží, pre odborné muzikologické pracoviská a múzeá. Priamym podnetom pre vyhlásenie Roka slovenskej hudby boli viaceré významné výročia tvorcov, interpretov, muzikológov i ďalších osobností slovenskej hudobnej kultúry, ako aj umeleckých telies“.

Medzinárodný festival klasickej hudby Allegretto Žilina sa uskutoční od pondelka 18. apríla do soboty 23. apríla v Dome umenia Fatra Žilina. Medzi účinkujúcimi sú napríklad Slovenská filharmónia, Štátny komorný orchester Žilina, ale aj Janáčkova filharmónia Ostrava, ktorá festival otvorí v pondelok o 19. hodine. Vystúpi aj rad sólistov a na programe je i koncert študentov konzervatórií na Slovensku, ktorí sú víťazmi hudobných súťaží.

Allegretto Žilina je medzinárodný festival klasickej hudby, ktorý bol do roku 2013 známy pod názvom Stredoeurópsky festival koncertného umenia. Jeho hlavným poslaním je prezentovať umelcov z rôznych krajín Európy vrátane Slovenska, ktorí sú laureátmi najrenomovanejších svetových súťaží. Hlavným organizátorom festivalu je Hudobné centrum, ktoré festival robí s finančným príspevkom ministerstva kultúry. Festival Allegretto Žilina sa koná pod záštitou ministra kultúry Mareka Maďariča.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.