Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
36818_11 min 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
29. augusta 2020 SlovenskoEkonomika od ZilinaDen.sk Diskusia()

Kaštieľ v Modre prechádza komplexnou rekonštrukciou, práce by mali dokončiť v roku 2021

29.8.2020 (Webnoviny.sk) – Kaštieľ v Modre prechádza od roku 2018 komplexnou rekonštrukciou budovy, ale aj priľahlej záhrady. Práce by mali byť ukončené v prvej polovici budúceho roka.

Nové priestory pre podporu remesiel

„Rekonštrukciu realizuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a na jej konci vytvorí v Národnej kultúrnej pamiatke nové priestory pre podporu tradičných remesiel, lokálnych produktov, gastronómie, spoločný vývoj služieb a vzdelávacie aktivity,“ uvádza BSK na svojej webovej stránke.

Celkový rozpočet na rekonštrukciu predstavuje viac ako 3,6 milióna eur a je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko. Desať percent sumy tvorí štátny príspevok a päť percent, teda viac ako 1,8 milióna eur, plynie z rozpočtu BSK.

V zrekonštruovanom modranskom kaštieli vznikne digitalizačné centrum, priestory pre malé javiskové formy, otvorené ateliéry, školiace a kurzové miestnosti, zázemie pre Modranskú besedu, výstavná miestnosť, infobod a vinotéka.

Vymenili okná a pripravujú renováciu parku

„Obnovený kaštieľ bude slúžiť nielen pre mesto Modra, ale aj pre celý Malokarpatský región a Bratislavský kraj,“ doplnil kraj.

„To najdôležitejšie má už kaštieľ za sebou. Vymieňali sa okná, robia sa fasády, omietky, pripravuje sa renovácia parku a jazierka,“ hovorí Zoltán Čunderlík z oddelenia riadenia projektov BSK a dodáva, že hneď ako budú dokončené hrubé práce na stavbe, bude nasledovať obnova interiéru, kde vzniknú ateliéry, prednášková miestnosť či vinotéka.

„Záhrada bude mať reprezentatívny charakter a široké využitie pre verejnosť,“ doplnil. Do konca roka by sa mali ukončiť stavebné práce a potom sa začnú práce v interiéri. „Verejnosť by si tak výsledok rekonštrukcie mohla pozrieť v prvej polovici roka 2021,“ uzavrel kraj.

Viac k témam: kaštieľ v Modre, rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaštieľ v Modre prechádza komplexnou rekonštrukciou, práce by mali dokončiť v roku 2021 © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.