Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19223_img_5907_copy 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
9. mája 2019 Šport od ZilinaDen.sk Diskusia()

Hygienici si počas MS v hokeji 2019 prídu na svoje, skontrolujú viaceré prevádzky

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Pracovníci z Regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave a Košiciach kontrolujú ubytovacie zariadenia aj zariadenia spoločného stravovania v súvislosti s MS v hokeji.

Vyšetrujú pitnú vodu

Ako informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v tlačovej správe, hygienici vyšetrujú aj vzorky pitnej vody. Kontroly v rámci výkonu štátneho zdravotného dozoru budú vykonávať počas celého trvania šampionátu.

Pracovníci RÚVZ si všímajú najmä dodržiavanie hygienických štandardov v ubytovacích zariadeniach, dodržiavanie prevádzkového poriadku, preverujú aj platnosť dokladov o uvedení priestorov do prevádzky. V stravovacích zariadeniach odoberajú vzorky pokrmov na mikrobiologické a chemické vyšetrenie.

Kontrolujú predovšetkým zariadenia spoločného stravovania v hoteloch, kde sú ubytovaní účastníci majstrovstiev, ale i hygienickú nezávadnosť potravín v reštauráciách a v zariadeniach rýchleho stravovania, ako sú bufety, lahôdky a zmrzlina.

Hrozí aj bloková pokuta

Súčasťou hygienických opatrení na zabezpečenie bezproblémového priebehu majstrovstiev sveta je aj nepretržité monitorovanie výskytu infekčných ochorení.

„Masové podujatia môžu byť vhodným miestom na šírenie infekčných ochorení a vypuknutie lokálnych epidémií a k najčastejším faktorom prenosu infekčných nákaz patria vzduch, voda a strava,“ upozorňuje úrad verejného zdravotníctva.

V prípade zistenia nedostatkov hygienici ukladajú prevádzkovateľom opatrenia s termínmi na ich odstránenie, pokyn na ich odstránenie a môžu uložiť aj blokovú pokutu.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ)
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici si počas MS v hokeji 2019 prídu na svoje, skontrolujú viaceré prevádzky © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.