Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Primator igor choma a autor knihy juraj straka.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Primátor Igor Choma a autor knihy Juraj Straka. Foto: zilina.sk
25. januára 2018 Zaujímavosti od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Históriu atletiky v Žiline priblíži nová kniha Juraja Straku

Historická podoba žilinskej atletiky, dejiny športových klubov, spomienky a príbehy významných žilinských atlétov. To všetko nájdete v najnovšej publikácii z pera Juraja Straku 95 rokov atletiky v Žiline, ktorú slávnostne uviedli do života, ako inak než posypaním škvary z atletického štadióna z roku 1962.

Krstným otcom publikácie sa stal žilinský primátor Igor Choma. „Atletika ako kráľovná športu má v našom meste bohatú históriu. Svedčia o tom úspechy mnohých našich športovcov, ktorí sa v atletických disciplínach predstavili na významných podujatiach doma i vo svete a zapísali sa do dejín tohto športu výraznými písmenami. Som rád, že príbehy týchto ľudí si možno prečítať na stránkach tejto unikátnej knižky,“ uviedol Igor Choma.

Doplnil, že aj v súčasnosti je atletika v Žiline veľmi populárna. Sídli tam niekoľko atletických klubov a rovnako aj Atletická akadémia pre najmenších.

Knihu uviedli do zivota posypanim skvary.jpg
Knihu uviedli do života posypaním škvary. Foto: zilina.sk

Autor publikácie Juraj Straka sa myšlienkou vytvoriť knihu o atletike v Žiline zaoberal dlhšiu dobu. „Atletika mi je veľmi blízka. Mojím cieľom bolo spracovať a vydať publikáciu činností, súhrnných čísel, vecných faktov a zrkadlo úspechov v žilinskej atletike za 95 rokov,“ povedal autor knižky, ktorý v tomto roku oslávi životné jubileum 80 rokov.

Publikácia na viac ako 300 stranách predstavuje najdôležitejšie historické míľniky, výsledky športovcov, ich zážitky a spomienky. Je doplnená o množstvo unikátnych fotografií zo súťaží. Autorovi sa tak podarilo prostredníctvom tejto knihy vytvoriť encyklopédiu o veľkej sile žilinskej atletiky. Knihu bude možné zakúpiť vo vybraných kníhkupectvách.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.