Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PROGRESÍVNE SLOVENSKO: Zakladajúci snem
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zvolený predseda hnutia Ivan Štefunko počas príhovoru. Foto: SITA
21. januára 2018 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

FOTO: Nové politické hnutie Progresívne Slovensko povedie podnikateľ Ivan Štefunko

Nové politické hnutie Progresívne Slovensko chce už v najbližších parlamentných voľbách získať 20-percentnú podporu voličov. Hnutie má 121 zakladajúcich členov a povedie ju podnikateľ Ivan Štefunko.

„Progresívne Slovensko je politické hnutie pozostávajúce z ľudí z celej krajiny, ktorí chcú posunúť Slovensko konečne vpred. Sme centristické a liberálne hnutie, lebo staré nálepky ako ľavica a pravica už neplatia. Slovensko je plné ľudí, ktorí chcú modernú, otvorenú a európsku krajinu. Budeme silnou politickou silou, ktorá zmení Slovensko už v nasledujúcich voľbách,“ povedal predseda hnutia Ivan Štefunko.

PROGRESÍVNE SLOVENSKO: Zakladajúci snem
Atmosféra počas príhovorov verejnej časti tlačovej besedy zakladajúceho snemu politického hnutia Progresívne Slovensko. Foto: SITA

Piati podpredsedovia

Na prvom sneme strany v sobotu v Žiline si zakladajúci členovia zvolili okrem predsedu aj piatich podpredsedov – advokátku Zuzanu Čapútovú, právničku Irenu Bihariovú, expertku na kultúrne politiky Zoru Jaurovú, podnikateľa Michala Trubana a odborníka na medzinárodné vzťahy Michala Šimečku. Medzi lídrami strany figuruje aj Martin Poliačik, jeden zo zakladajúcich členov strany SaS, ktorý vlani v novembri oznámil, že v SaS končí.

PROGRESÍVNE SLOVENSKO: Zakladajúci snem
Účastníci politického hnutia Progresívne Slovensko počas príhovorov na tlačovej besede zakladajúceho snemu politického hnutia Progresívne Slovensko. ŽFoto: SITA

Aké sú ich priority?

Podľa podpredsedu Michala Trubana 95 percent zo 121 zakladajúcich členov hnutia nikdy nebolo v politike. „Nie sme stranou jedného muža, ale silný tím plný lídrov. V predsedníctve máme ľudí z celého Slovenska, ktorí nám pomáhali pri budovaní hnutia a sú silné osobnosti vo svojich komunitách,“ povedal Truban.

PROGRESÍVNE SLOVENSKO: Zakladajúci snem
Účastníci politického hnutia Progresívne Slovensko. ŽFoto: SITA

Podpredsedníčka Zuzana Čapútová naznačila, že medzi priority strany patrí školstvo a zdravotníctvo a venovať sa chcú aj právu a spravodlivosti či ochrane životného prostredia. „Chceme zo Slovenska krajinu, kde sa deti v školách naučia všetko, čo potrebujú pre život. V nemocniciach budeme efektívne liečiť a všetci dostanú za svoju prácu plat, ktorí si zaslúžia,“ povedala Čapútová. Ako to chce hnutie docieliť, Čapútová neuviedla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.