Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Streetball, šport
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA/AP
9. augusta 2016 Šport od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Finálový turnaj Streetballu proti rakovine 2016 sa bude konať v sobotu

V areáli Základnej školy Martinská v Žiline sa v sobotu rozhodne o celkových víťazoch v jednotlivých kategóriách turnaja Kia Final Four 2016.

Tri turnaje SPR2016 (Žilina, Kysucké Nové Mesto, Martin) boli prepojené bodovacou súťažou družstiev – Kinex Championship, v ktorej všetky zúčastnené tímy získavali body za výsledky a účasť na jednotlivých turnajoch, pričom právo účasti na finálovom turnaji si vybojovalo najlepších 6 tímov v kategórii muži a najlepšie 4 tímy v kategóriách ženy, mix, chlapci do 18 rokov a dievčatá do 18 rokov.

Zaujímavosťou je, že v najpočetnejšie obsadených kategóriách muži a mix budú finálové súboje prebiehať bez účasti obhajcov minuloročných prvenstiev Dano a jeho homoši (muži) a Bingoooo, može byc (mix), ktorí skončili tesne pred bránami finálového turnaja, keď v priebežnom poradí po troch turnajoch obsadili nepostupové 7. resp. 6. miesto.

Finálový turnaj odohrajú zúčastnené družstvá v 4-členných skupinách systémom každý s každým, pričom víťaz skupiny postupuje priamo do finále, druhé a tretie družstvo v skupine postupujú do vzájomného semifinále, štvrté družstvo v skupine z ďalších bojov vypadáva. V kategórii muži budú tímy rozdelené do dvoch 3-členných skupín, z ktorých víťazi postúpia priamo do semifinále a druhé a tretie tímy v skupinách sa stretnú v zápase o postup do semifinále.

Súčasťou finálového turnaja bude aj súťaž o Kráľa strelcov a súťaž o najlepšieho strelca spoza trojbodového oblúka, do ktorých sa zatiaľ kvalifikovali víťazi streleckých súťaží z turnaja v Kysuckom Novom Meste (netradicnetorty.sk Free Throws Contest – Ivana Michaličková, Intersport 3point Shootout – Veronika Kozlíková) a ktorých doplnia víťazi kvalifikácie, ktorá sa uskutoční v priebehu finálového turnaja.

Kvalifikácie v streleckých súťažiach sa budú môcť zúčastniť hráči aj diváci za štartovné 1 €, pričom výťažok zo štartovného bude venovaný žilinskej pobočke Ligy proti rakovine.

Vzhľadom na nepriazeň počasia, ktorá sprevádza Streetball proti rakovine 2016, sa na finálovom turnaji uskutoční aj tombola, ktorá sa mala pôvodne konať počas prvého turnaja série v Žiline.

Program KIA FINAL FOUR 2016:
8.00 – 8.30 prezentácia tímov;
8.45 – 8.55 otvorenie turnaja;
9.00 – 12.45 skupinová fáza;
12.45 – 13.45 semifinálové zápasy;
13.45 – 14.30 finále v kategóriách dievčatá, chlapci, mix + kvalifikácia v streleckých súťažiach;
14.30 – 14.45 finále streleckých súťaží Free Throw´s king a King of Long Distance;
14.45 – 15.25 finále v kategóriách ŽENY a MUŽI;
15.25 – 15.40 tombola;
15.40 – 16.00 odovzdávanie cien a ukončenie turnaja.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.