Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekáreň
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
2. decembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Fakultná nemocnica otvorila vlastnú lekáreň

Žilinská fakultná nemocnica otvorila vlastnú nemocničnú lekáreň, do jej zriadenia investovala 17-tisíc eur.

„Našou snahou je skvalitniť služby pacientom, ktorí nemocnicu navštívia a zároveň získať dodatočné finančné prostriedky pre nemocnicu,“ povedal riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Ivan Mačuga. Zisk lekárne chce nemocnica využiť na nákup liekov a špeciálneho zdravotného materiálu, prípadne aj modernizáciu technického a prístrojového vybavenia oddelení.

Služby lekárne zabezpečujú dve farmaceutky, dve laborantky a jeden pomocný pracovník, nemocničná lekáreň sa nachádza pred budovou detskej polikliniky. „Vzhľadom na to, že sme pri detskej poliklinike, sortimentom sme sa zamerali predovšetkým na detského pacienta. Novinkou je výdaj zdravotníckych pomôcok či dovoz nadrozmerných liekov priamo domov – predovšetkým prípravkov nutričnej výživy alebo plienok,“ uviedla vedúca farmaceutka nemocničnej lekárne Daniela Kyselicová. Ďalšou nadštandardnou službou, ktorú lekáreň pacientovi ponúka, je možnosť objednať si lieky telefonicky, prípadne si lieky rezervovať deň vopred. Nemocničná lekáreň je otvorená počas pracovných dní od 7.00 do 15.30 hod.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.