Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diaľnica D3 Svrčinovec – Skalité
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
2. septembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skndsas.sk, © ZilinaDen.sk

Európska komisia odsúhlasila financovanie úseku D3 Svrčinovec – Skalité

Pred niekoľkými dňami podpísali zástupcovia Národnej diaľničnej spoločnosti a ministerstva dopravy zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku na projek z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

V aktuálnom programovacom období 2014 – 2020 ide o tretí veľký projekt Národnej diaľničnej spoločnosti nad 75 miliónov eur, ktorý dostal od komisie zelenú. Pred ním to boli úseky D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka a D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

Na stavbu Svrčinovec – Skalité Európska komisia prispeje sumou 130,8 miliónov eur, zdroje Slovenskej republiky dosahujú výšku 23 miliónov eur.

NDS má aktuálne zazmluvnených 46 percent, teda 600 miliónov eur z celkovej alokovanej čiastky z Kohézneho fondu a čerpanie financií je na úrovni 28 percent, čiže 360 miliónov eur. Úspešnosť v čerpaní a zazmluvňovaní eurofondov Národnou diaľničnou spoločnosťou svedčí o vysokej kvalite a transparentnosti predkladaných projektov, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou orgánmi Európskej únie.

Ďalšími projektmi vo vysokom štádiu rozpracovania žiadostí z Kohézneho fondu v rámci OP II sú úseky D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala, 2. fáza a D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec, na ktorý bol v novembri 2016 Európskou komisiou odsúhlasený príspevok z tzv. nástroja na prepájanie Európy (Connecting Europe Facility) vo výške 74 mil. eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.