Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11826_bila1 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. decembra 2018 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Dostali nádej na pohyb ako nečakaný darček na Vianoce

BRATISLAVA 20. decembra 2018 (WBN/PR) – Nadácia Adeli pri Adeli Medical Center sa rozhodla dať ako nečakaný darček pod stromček možnosť takmer alebo úplne imobilným ľuďom z ústavnej starostlivosti zažiť komplexnú rehabilitáciu. Vianočný darček vo forme rehabilitačného programu v ADELI má rozsah 6-7 terapeutických hodín denne, 6 dní v týždni, a bude trvať až do Vianoc. Svoj darček si práve teraz, v týchto dňoch na rehabilitácii „užíva“ 15 ľudí vo veku od 3 do 75 rokov. Sú z Špeciálnej školy pre deti s telesným postihnutím-elokované pracovisko v Novej Bani a z Centra sociálnych služieb Vita vitalis v Prešove. Mnohé deti a dospelí z týchto ústavov  majú prvýkrát v živote  možnosť pocítiť hranice, za ktoré sa dá ísť.

Starostlivosť o ľudí s neurogénnymi či neurovývinovými ochoreniami je výzvou pre každú rodinu. Vrodené syndrómy sa nedajú úplne vyliečiť, ale vhodnou cielenou rehabilitáciou dokážeme predchádzať možným komplikáciám. Každý človek má tiež skúsenosť s výskytom neurogénnych  ochorení ako napríklad cievna mozgová príhoda, či stavy po nedokysličení mozgu. Tie často spôsobujú život v odkázanosti na pomoc druhých. Aj následky neurologických ochorení sa môžu rapídne zlepšovať, predovšetkým komplexnou a intenzívnou rehabilitáciou. Fyzioterapie regenerujúce nervový systém, ako vieme z praxe  úplne neprístupné pre ľudí, ktorí stratili svojich najbližších alebo nie je možné, aby s nimi bývali a rozvíjali tak svoje stratené schopnosti. V ústavnej starostlivosti s vďakou prijímajú opateru náhradného domova, keďže by pre svoj postih neboli schopní úplne samostatného života.

Cieľom vianočného projektu je zdravotná úľava a bezbolestnejšie a samostatnejšie dni po intenzívnom programe v ADELI. Počet obdarovaných nie je náhodný, na jar budúceho roku totiž piešťanské Adeli Medical Center oslávi 15. výročie svojho vzniku.

Viac k témam: ADELI, Adeli Medical Center, nadácia, rehabilitácia, rehabilitačný pobyt
Zdroj: Webnoviny.sk – Dostali nádej na pohyb ako nečakaný darček na Vianoce © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.