Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trolejbus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
31. marca 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Dopravný podnik mesta Žiliny chce získať 15 nových trolejbusov

Dopravný podnik mesta Žiliny, s. r. o. (DPMŽ) vyhlásil verejnú súťaž na nákup pätnástich nových nízkopodlažných trolejbusov pre mestskú hromadnú dopravu. Plánuje získať dvanásť trojnápravových kĺbových a tri dvojnápravové sólo trolejbusy pre prevádzkovanie na trolejbusovej dráhe s menovitým napätím 750 voltov.

Predpokladaná cena štvorročnej zákazky je 15,825 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (19 mil. eur vrátane dane).

Dopravný podnik si v priebehu platnosti budúcej zmluvy vyhradzuje možnosť uplatniť opciu na dodanie ďalších dvanástich trolejbusov, po šesť kĺbových a sólo, za rovnakých podmienok ako budú určené v zmluve s úspešným uchádzačom. Na financovanie nákupu trolejbusov chce využiť peniaze Európskej únie a štátu z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020, ako aj vlastné prostriedky.

Uchádzači môžu predkladať ponuky do 16. mája, plánovaná je následná elektronická aukcia. Rozhoduje ekonomicky najvýhodnejšia ponuka na základe dvoch kritérií, pričom najvyššiu relatívnu váhu pri vyhodnocovaní má celková cena bez dane, a to 90 percent. Na technické vyhotovenie vozidla pripadá desať percent.

Jednou z podmienok účasti v tendri sú minimálne dve realizované dodávky trolejbusov v predchádzajúcich troch rokoch k lehote na predkladanie ponúk, z toho najmenej sedem sólo a dvanásť kĺbových trolejbusov. Aspoň jedna dodávka by mala obsahovať minimálne tri sólo a šesť kĺbových trolejbusov.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.