Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11612_gettyimages 671727788 640x420.jpg
26. decembra 2018 SlovenskoEkonomika od ZilinaDen.sk Diskusia()

Dodávatelia zdravotníckych pomôcok evidujú viac ako 103 miliónov eur nezaplatených pohľadávok

BRATISLAVA 26. decembra (WebNoviny.sk) – Dodávatelia zdravotníckych pomôcok evidujú viac ako 103 miliónov eur nezaplatených pohľadávok. Agentúru SITA o tom informovala Slovenská asociácia dodávateľov zdravotníckych pomôcok SK+MED. Priemerná doba splatnosti úhrad faktúr pre dodávateľov je podľa asociácie 36 mesiacov.

Vďaka oddlženiu mohli vyriešiť existenčné problémy

V rámci oddlženia v roku 2018 boli podľa SK+MED uhradené dodávateľom zdravotníckych pomôcok ich pohľadávky vo výške 56 milión eur. „Vďaka oddlženiu si mnohí veritelia mohli vyriešiť existenčné problémy, avšak tento stav nie je do budúcnosti akceptovateľný,“ uviedla asociácia.

Pri znížení pohľadávok dosiahol SK+MED parciálny cieľ v tom, že veritelia dostali od Ministerstva zdravotníctva SR uhradenú časť pohľadávok za skonto, ktoré bolo nižšie, ako bolo pôvodne plánované. Táto situácia však podľa asociácie neznamená, že veritelia dostali vyrovnané všetky pohľadávky.

Zavedenie nového etického kódexu

Asociácia v roku 2018 okrem zníženia celkového objemu evidovaných pohľadávok hodnotí pozitívne aj zavedenie nového etického kódexu pre poskytovateľov zdravotníckych pomôcok, ktorý vytvára nadštandardné etické princípy, a tým pomáha zvyšovať dobré meno nielen zdravotníckych pracovníkov, ale aj samotných poskytovateľov zdravotníckych pomôcok.

SK+MED chce v budúcom roku vytvoriť lepšie podmienky pre vstup nových inovatívnych produktov na trh a informovať verejnosť o možnostiach, dostupnosti a výhodách zdravotníckych pomôcok.

„V roku 2019 oslávi SK+MED 20. výročie od založenia a naším cieľom je zorganizovať pre túto príležitosť odborné podujatie, z ktorého budú benefitovať hlavne pacienti,“ doplnila asociácia.

Viac k témam: Ministerstvo zdravotníctva SR, SK+MED, zdravotnícke pomôcky
Zdroj: Webnoviny.sk – Dodávatelia zdravotníckych pomôcok evidujú viac ako 103 miliónov eur nezaplatených pohľadávok © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.