Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Carrefour
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
25. februára 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Dodávatelia pre Carrefour sa obávajú nevyplatenia pohľadávok, žiadajú o pomoc

Dodávatelia pre obchodný reťazec Carrefour majú obavy, či im reťazec vyplatí pohľadávky. Ako na včerajšej tlačovej besede informoval predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Milan Semančík, dodávatelia, ktorí sú tiež členmi komory, ju otvorene žiadajú o pomoc, lebo vznikla reálna hrozba, že o svoje pohľadávky prídu.

Naši členovia a dodávatelia sú veľmi podráždení a nervózni z tohto stavu, pretože obchodný systém Carrefour ide do reštrukturalizácie,“ informoval.

Doslova žiadajú vládu o pomoc pri riešení tejto situácie, v podobe odkupu týchto pohľadávok, pretože je tu riziko, že o tie prostriedky prídu,“ konštatoval Semančík. Predseda tiež uviedol, že dodávatelia budú vo vzťahu ku spoločnosti Carrefour podávať podnet na Generálnu prokuratúru SR pre porušenie zákona o obchodných reťazcoch. „Ide o nedodržanie lehoty splatnosti vo vzťahu k tomu zákonu,“ dodal.

Ako spresnila hovorkyňa SPPK Jana Holéciová, potravinári združení v komore momentálne pripravujú oficiálny list vláde SR so žiadosťou o pomoc.

Ministerstvo pôdohospodárstva uviedlo, že požiadavky slovenských výrobcov na ochranu proti spoločnosti Retail Value Stores, ktorá prevádzkuje obchodný reťazec Carrefour Slovensko, neboli ministerstvu doposiaľ adresované. „Pokiaľ sa tak stane, budeme sa riešením tejto situácie zaoberať. V súčasnosti aj ministerstvo pokračuje vo vymáhaní pohľadávok voči tejto spoločnosti v súlade s podmienkami zákona,“ informoval rezort pôdohospodárstva.

Carrefour prevádzkuje po celom svete približne 10 800 obchodov v 33 krajinách a zamestnáva približne 381-tisíc zamestnancov. Na slovenský trh spoločnosť vstúpila v roku 2000. V súčasnosti pod značkou Carrefour prevádzkuje predajne v Bratislave, v Košiciach, v Trnave a v Žiline spoločnosť Retail Value Stores, a. s.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.