Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bicykel
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
1. apríla 2016 Novinky od ZilinaDen.sk© ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Do práce na bicykli sa bude chodiť aj tento rok. Zapojte sa!

Všetci nadšenci cyklistiky sa môžu aj tento rok zapojiť do národnej súťaže Do práce na bicykli 2016. Cieľom súťaže je už tradične podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách prostredníctvom využívania bicykla na cestovanie do a z práce.

Súťaž je určená jednotlivcom alebo tímom z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktorí sa do súťaže zaregistrujú a potvrdia tak, že v období od 1. do 31. mája 2016 budú dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom robiť záznamy do registračného systému na webovej stránke súťaže. Tvárou tohtoročnej národnej kampane  je divadelný a filmový režisér a herca Juraj Nvota, ktorého môžete poznať aj ako poštára Jakuba jazdiaceho na bicykli a plniacieho si svoje Ružové sny v rovnomennom filme Dušana Hanáka.

Termín na registráciu jednotlivcov alebo tímu je od 1. apríla do 26. apríla 2016. Súťaž pozostáva z troch úrovní hodnotenia: celkový počet najazdených kilometrov – tím a jednotlivec; celkový počet jázd – tím a jednotlivec; bonus – vyžrebovanie 1 súťažiaceho, ktorý odjazdil aspoň 2/3 ciest do a z práce na bicykli.

Za Žilinu sa na súťaži môžu zúčastniť len súťažiaci, ktorých miesto výkonu práce sa nachádza na území mesta alebo ľudia s trvalým pobytom v Žiline. Bližšie informácie o súťaži, jej pravidlách a registračný formulár nájdete na webovej stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu.

Do prace na bicykli 2016_zilina.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.