Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vynovene denne centrum a.kmeta v ziline.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vynovené Denné centrum A. Kmeťa. Foto: zilina.sk
29. augusta 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Denné centrum A. Kmeťa prešlo počas leta rozsiahlou rekonštrukciou

Počas letných mesiacov prebehla v Dennom centre na Ulici Andreja Kmeťa v Žiline rekonštrukcia vonkajších častí budovy a jej fasády. Stavebnými úpravami sa podarilo predísť namokaniu stien, fasády, balkónov, soklov a schodišťa.

Na zariadení boli vymenené žľaby, ríny v prednej a zadnej časti budovy so zaústením do dažďovej kanalizácie. Rekonštrukciou prešli balkóny, na ktorých sa menila dlažba, izolácia podlahy, opravil sa podhľad balkónov (balkón vpredu, vzadu pri vstupe do dvora) a osadilo sa nové zábradlie.

Opravu si vyžiadala aj fasáda budovy. Pôvodná poškodená omietka bola osekaná, následne vyspravená a celá fasáda získala nový náter. Pre bezpečnejší a lepší príchod do zariadenia opravili i vonkajšie schody. Osekali starú dlažbu, vykonali izoláciu a poter, na ktorý ďalej položili novú dlažbu a opravili aj sokle. Stavebné úpravy boli financované z rozpočtu mesta vo výške 27 865 eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.