Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykel afrika pixabay.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
6. septembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Darujte svoj nepotrebný bicykel a pomôžete druhým

Mesto Žilina sa zapojilo do charitatívneho projektu s názvom Kola pro Afriku/Bicykle pre Afriku. Tento projekt bol spustený za účelom pomoci africkým krajinám pri dosahovaní základného cieľa, a to je dostupné vzdelanie pre každého.

Projekt realizuje spoločnosť Kola pro Afriku, ktorá bola založená v roku 2012 v Ostrave. Jej poslaním je umožniť deťom v Afrike cestu za vzdelaním. Kola pro Afriku funguje na princípoch darcovstva, dobrovoľníctva, spolupráce a vlastnej iniciatívy ľudí v ČR a v SR. Cestu africkým deťom za vzdelaním umožňujú bicykle, ktoré darujú ľudia. Vďaka bicyklom sa deti dostanú do 3 – 10 km vzdialenej školy včas, bezpečne a nie unavené.

Spoločnosť zabezpečuje zvoz, triedenie, opravu a prevoz bicyklov do Afriky a ich doručenie do škôl a deťom. Cestu bicyklov v Afrike ďalej monitoruje a riadi systém, ktorý okolo tohto procesu vzniká. Spoločnosť sa ďalej snaží udržať ich dobrý stav a efektívne fungovanie projektu v obdarovaných školách. Darované bicykle podporia rozvoj celkovej gramotnosti detí, následne lepšiu možnosť ich pracovného uplatnenia, a tak zvýšenie ich občianskeho statusu.

Mesto Žilina ako jediné partnerské mesto na Slovensku prosí všetkých občanov Žiliny, ale i Slovenska o podporu tohto projektu darovaním svojho nepotrebného, či už funkčného alebo nepojazdného bicykla, ktorý môže prispieť k zlepšeniu vzdelávacích podmienok deti v Afrike.

Svoj bicykel môžete odovzdať na Mestskom úrade v Žiline, Námestie obetí komunizmu 1, 011 31 Žilina po telefonickom dohovore na jedno z nižšie uvedených čísel. Koordinátorom tohto projektu za mesto je Ľuboš Slebodník.

Telefonické kontakty:

MsÚ +421 417 063 114
Ľuboš Slebodník +421 908 918 972 (e-mail: lubos.slebodní[email protected])
Ján Papán +421 948 044 499

Bicykle pre afriku.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.