Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7780_ondrej dostal 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
9. októbra 2018 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Danko blúzni o nejakej slovanskej vzájomnosti s Ruskom, podľa OKS porušuje bezpečnostnú doktrínu

BRATISLAVA 9. októbera (WebNoviny.sk) – Andrej Danko ako druhý najvyšší ústavný činiteľ sa podľa Občianskej konzervatívnej strany (OKS) správa spôsobom, ktorý je v príkrom rozpore s bezpečnostnou doktrínou Slovenskej republiky, ako aj s Vyhlásením ústavných činiteľov k prioritám členstva Slovenskej republiky v Európskej únii a v Severoatlantickej aliancii.

„Ostatné konanie a vyjadrenia predsedu parlamentu Danka, vzbudzujú oprávnené otázky o motívoch a dôsledkoch jeho konania,“ uvádzajú konzervatívci v stanovisku.

Stretnutie s predsedom Štátnej dumy

Predseda parlamentu Andrej Danko sa v pondelok v Turecku počas Tretieho summitu predsedov parlamentov eurázijských štátov stretol s predsedom Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Vjačeslavom Volodinom, ktorý je na sankčnom zozname EÚ a má zakázaný vstup do únie.

„Máme naozaj priateľské vzťahy, ktoré si vážim. Je mi veľmi ľúto, že tento významný summit sa mi nepodarilo pre sankcie priniesť do Bratislavy. Sankcie sú veľmi nešťastné opatrenie. Verím však, že aj potrebnou diskusiou sa nám podarí presvedčiť kompetentných, že toto významné podujatie Európska únia potrebuje,“ skonštatoval Danko po bilaterálnom rokovaní s Volodinom.

Ako ďalej agentúru SITA informovala OKS, podľa vyhlásení čelných predstaviteľov Ruska je NATO nepriateľská organizácia. „Podľa vyjadrení čelných predstaviteľov NATO vedie Rusko proti členským štátom EÚ a NATO hybridnú vojnu. Vraždenie bývalých ruských agentov na území členských štátov NATO je jednoznačným narušením suverenity, ako aj nevídaným ohrozením bezpečnosti občanov členských štátov. Vyhostenie ruských agentov maskovaných ako diplomati sa vo svetle týchto činov javí ako najmiernejšie možné opatrenie,“ konštatuje strana v tlačovej správe.

Osoba zo sankčných zoznamov

„Andrej Danko opakovane blúzni o akejsi slovanskej vzájomnosti s Ruskom, opakovane vyhlasuje, že sankcie EÚ voči Rusku sú neúčinné a treba ich zrušiť. Fotenie sa s osobami, ktoré sú na sankčných zoznamoch a majú nielen zmrazený majetok, ale aj zakázaný vstup na územie EÚ je v priamom rozpore so zahraničnou politikou Slovenskej republiky a Európskej únie,“ mieni predseda OKS a poslanec NR SR Ondrej Dostál.

Podľa podpredsedu OKS a predsedu Programovej rady OKS Juraja Petroviča je dôležitou otázkou, či Andrej Danko koná bez jasného zámeru a plánu a len sa snaží zavďačiť za inde neprejavovanú mu úctu a rešpekt. „Pýtajme sa tiež, či nie je toto jeho konanie plánované, úmyselné a vedené záujmami, ktoré nie sú na prvý pohľad zrejmé,“ uviedol.

Viac k témam: Andrej Danko, Občianska konzervatívna strana (OKS), Viačeslav Volodin
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko blúzni o nejakej slovanskej vzájomnosti s Ruskom, podľa OKS porušuje bezpečnostnú doktrínu © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.