Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Alkohol pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
9. marca 2018 Novinky od ZilinaDen.skCÚ v Žiline, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Colníci zaistili stovky fliaš alkoholu s neplatnou kontrolnou známkou

Žilinskí colníci zabezpečili v jednej z prevádzok takmer 300 fliaš alkoholu s neplatnou kontrolnou známkou, pričom od začiatku roka ide o 19. prevádzku v kraji, v ktorej našli takéto balenia liehu. Išlo o viacero druhov alkoholu, ktorý bol vyložený v regáloch a ponúkaný na predaj zákazníkom aj napriek tomu, že takto označený alkohol už nie je možné predávať.

Alkohol bolo potrebné dopredať do konca minulého roka. Od januára 2018 je totiž možné predávať už len také fľaše alkoholu, ktoré sú označené novou kontrolnou známkou – kolkom. Tie sa začali používať ešte v roku 2014.

Počet doteraz zabezpečených fliaš v Žilinskom kraji s neplatnou kontrolnou známkou sa približuje k číslu 500 a pochádza z celkovo 19 prevádzok. Vo väčšine prípadov ide o pomerne exkluzívny alkohol, pričom hodnota najdrahšieho presiahla cenu 230 eur za kus. Niektorí predajcovia ho zabudli vo výklade, iní prehliadli uplynutie termínu na možný predaj.

Aj napriek viacerým upozorneniam zo strany colného úradu a finančnej správy, sa v niektorých predajniach stále vyskytujú spotrebiteľské balenia liehu s kontrolnou známkou vyhotovenou do roku 2014. Lehota na ich predaj bola opakovane predlžovaná, ale už definitívne uplynula. Viac ako dva mesiace sa preto takéto balenia liehu podľa platných predpisov považujú za neoznačené.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.