Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Colnici alkohol.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
CÚ v Žiline
9. februára 2018 Novinky od ZilinaDen.skCÚ v Žiline, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Colníci upozorňujú na alkohol označený neplatnou kontrolnou známkou

Colníci v Žilinskom kraji zaznamenali viacero prípadov predaja alkoholu označeného už neplatnou kontrolnou známkou. Našli 69 kusov fliaš rôzneho alkoholu, väčšinou išlo o luxusnejšie značky. Vyzývajú preto obchodníkov na dodržiavanie predpisov.

Pri kontrolách zistili colníci zo Žilinského kraja, že na viacerých prevádzkach podnikatelia predávajú balenia liehu so starou kontrolnou známkou, ktorá bola vyhotovená do konca roka 2014. Možnosť predávať ich však skončila 31. decembra 2017.

Na spotrebiteľské balenia liehu s neplatnou kontrolnou známkou sa hľadí ako na neoznačené, a preto ich musia colníci zabezpečiť a následne pod prísnym dohľadom zlikvidovať. Doteraz v kraji pri kontrolách prevádzok zaznamenali štyri prípady, pri ktorých našli 69 kusov fliaš rôzneho alkoholu. Väčšinou išlo o luxusnejšie značky, niektoré aj s hodnotou nad 70 eur.

Všetci z navštívených obchodníkov sa vyjadrili, že o skončení platnosti kontrolnej známky nevedeli. Colníci vyzývajú predajcov liehu, aby si skontrolovali aktuálny stav a nepredávali, neskladovali ani neprepravovali spotrebiteľské balenia liehu s už neplatnou kontrolnou známkou. Týmto konaním sa vystavujú aj uloženiu sankcií.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.