Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výstavba D1, diaľnica, cesta
ilustračné: SITA
4. novembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Cestu z Rakovej na Korcháň vyasfaltovali za 700-tisíc eur

Žilinská krajská samospráva dokončila opravu cesty z kysuckej obce Raková do miestnej časti Korcháň. Vyasfaltovanie 6,2-kilometra dlhého úseku stálo kraj vyše 700-tisíc eur.

Podľa starostu Rakovej Antona Heglasa nová cesta by mala priniesť nielen väčší komfort pre vodičov, ale aj podporiť rozvoj miestnej časti Korcháň. „Táto cesta obsluhuje viac ako tisíc obyvateľov a s rastúcou kvalitou rastie aj výstavba rodinných domov a podporuje sa turistický ruch. Turistické i cykloturistické chodníky smerujú z Rakovej až do susednej Českej republiky,“ uviedol Heglas.

Podľa starostu bola cesta už v havarijnom stave. „Technický stav vozovky bol tak nedostatočný, že sme tu mali kvôli jej zlému stavu aj problém s umiestňovaním detí v materskej škole,“ dodal Heglas.

Žilinský samosprávny kraj pripisuje zlý stav ciest modernizačnému dlhu, ktorý zdedil, keď cesty preberal od štátu. „Postupne ho však znižujeme a o tom svedčí aj tento úsek cesty a ďalšie stovky kilometrov, ktoré sa nám podarilo v Žilinskom kraji za posledné roky obnoviť,“ povedal predseda kraja Juraj Blanár.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.