Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zapisy deti do materskych skol zacinaju koncom mesiaca.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
4. apríla 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Budúcich škôlkarov čakajú zápisy, žiadosti o prijatie treba odovzdať začiatkom mája

Už koncom apríla budú môcť rodičia zapísať svoje deti do žilinských škôlok. Žiadosti o prijatie do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta môžu odovzdať v termíne od 30. apríla do 4. mája 2018.

Spolu s písomnou žiadosťou musí zákonný zástupca doručiť potvrdenie o zdravotnom stave budúceho škôlkara od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní. V prípade, že ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, je nutné k žiadosti a potvrdeniu o zdravotnom stave priložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

„Vzhľadom na to, že evidujeme zvýšený záujem rodičov detí o materské školy, do škôlok v našej zriaďovateľskej pôsobnosti prednostne prijímame deti, ktoré dovŕšili vek päť rokov, deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou, prípadne deti s trvalým bydliskom v meste Žilina,“ uviedol žilinský primátor Igor Choma. Doplnil, že konkrétne podmienky si určuje každá materská škola zvlášť a zverejní ich na svojej budove od 4. apríla.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si rodičia môžu stiahnuť na stránke mesta v sekcií Občan/žiadosti a tlačivá/odbor školstva. Bližšie informácie poskytnú tiež pracovníci odboru školstva a mládeže na tel. č. 0918 706 034.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.